NAJNOWSZE PROJEKTY

Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Sklepy charytatywne pozostają najważniejszym źródłem przychodów Fundacji. To dzięki hojności darczyńców i zakupom naszych klientów możemy pomagać innym i dalej budować organizację. Mamy jednak świadomość, że o ile sama idea sklepów charytatywnych nadal ma wielką moc, o tyle wymaga ona ciągłego rozwoju. Wielkim projektem jest rozszerzenie sieci sklepów stacjonarnych.

Obecnie działa ich 5 w Warszawie i zdecydowanie nie jest to nasze ostatnie słowo w stolicy. Mamy także sygnały z innych miejsc w Polsce, by otwierać tam sklepy. Ponadto planujemy otwieranie sklepów specjalistycznych, np. meblowych. Na horyzoncie jest również współpraca z firmami odzieżowymi, które przekazywać będą do sklepów np. końcówki swoich kolekcji. Promujemy tamże samą ideę sklepu charytatywnego, m.in. przez ogólnopolską akcję #dobreporzadki – dobreporzadki.pl.

Zachęcamy w niej do przekazywania darów i myślenia o naszych sklepach jako ważnym punkcie na mapie zakupów i sposobie na dobroczynność. Drugim elementem kampanii jest stacja-donacja, czyli rozwiązanie dla osób, które same chciałyby zorganizować zbiórkę. np. w miejscu pracy. Do stacji dołączane są plakaty oraz materiały mailingowe. Kolejnym ważnym elementem jest wdrożenie sklepu w internecie. E-commerce z roku na rok zyskuje na znaczeniu i trudno na dłuższą metę wyobrazić sobie działanie sklepów charytatywnych bez tego kanału.

Jesteśmy gotowi na to wyzwanie. Już je podejmujemy.

Chcesz otworzyć sklep charytatywny Sue Ryder? A może marzy Ci się ogranizacja zbiórki? Napisz do nas lub zadzwoń!Żyjemy w szybko starzejącym się społeczeństwie i kwestie opieki nad osobami starszymi będą z dekady na dekadę przybierać na znaczeniu.