Corporate social responsibility, czyli programy CSR dla firm

Społeczna odpowiedzialność biznesu na dobre zagościła już w polskich realiach. Firmy, ich otoczenie, opinia publiczna czy media – wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są działania nastawione nie tylko na zysk. Liczne rozmowy z przedstawicielami biznesu wskazują jednak, że poważnym problemem jest znalezienie organizacji, które w szerokiej perspektywie myślą współdziałaniu w ramach CSR.

Właśnie współdziałanie okazuje się tutaj kluczem, bo wiele fundacji czy stowarzyszeń zainteresowanych jest jedynie na pozyskiwanie środków finansowych. W Fundacji Sue Ryder myślimy o tym inaczej. Celowo mówimy zatem o programach CSR, a nie projektach. Jesteśmy zainteresowanie długofalową, wieloletnią współpracą, a nie od-do. Nastawiamy się na wymianę dobra w postaci wiedzy, doświadczeń, także przestrzeni.

I tak mamy na naszej fundacyjnej „liście CSR” warsztaty, spotkania o Sue Ryder czy wystawy. Planujemy działania wolontaryjne (i towarzyskie!) w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Trzynastka” oraz różnorodne aktywności z dziećmi i młodzieżą w ramach programu „Joshua”. Z doświadczenia wiemy, że przedsięwzięciach CSR bardzo ważna jest elastyczność. Dlatego zawsze jesteśmy gotowi, by przygotować nowe rozwiązania.

Jesteśmy by łączyć. Na dobre. Zainteresował Cię CSR z Fundacją Sue Ryder? Daj nam o tym znać, z pewnością razem stworzymy coś dobrego!