Program edukacyjno-wolontaryjny „Joshua” dla szkół

Joshua

Sue Ryder umiała zjednywać sobie ludzi, zawsze otaczało ją grono oddanych współpracowników. Ten duch pozostał w Fundacji – wolontariat to szczególna forma wsparcia, w której ofiarowywane są kompetencje, czas, serce. Fundacja Sue Ryder to kilka rodzajów wolontariatu, m.in. pracowniczy – dedykowany firmom, kompetencyjny – gdzie podzielić się można swoją wiedzą i adresowany do szkół – w ramach programu „Joshua”.

Będziemy współpracować ze szkolnymi kołami wolontariatu, organizując warsztaty o bezinteresowności, dobroczynności i empatii. Dzieci i młodzież będą mogły poznać osobę Sue Ryder i poczuć ducha jej idei dzięki ciężarówce „Joshua”, którą przez wiele lat Sue Ryder woziła (osobiście!) dary z Anglii do Polski. Samochód będzie prawdziwym wehikułem historii i w bardzo atrakcyjny sposób przekazywać będzie wartości Fundacji.

Wolontariusze i wolontariuszki z programu „Joshua” będą mogli w praktyce poczuć, czym jest działanie na rzecz drugiego człowieka. Organizować będziemy m.in. koncerty i kawiarenki charytatywne, akcje ze stacją-donacją oraz spotkania z seniorami w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Trzynastka”. Jeśli „Joshua” brzmi jak plan dla Ciebie i/lub Twojej szkoły, skontaktuj się z nami.

Więcej ludzi, to więcej dobra!