Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Trzynastka”

Trzynastka

Tworzymy nowoczesną przestrzeń aktywności dla seniorów przy ul. Bagatela 13 (stąd nazwa) w Warszawie. Lokal jest już wynajęty od miasta, Fundacja ma poparcie lokalnej społeczności oraz innych organizacji skupionych wokół tematyki senioralnej. Oczywiście dla użytkowników będzie to miejsce bezpłatne. Tworzone miejsce, ma integrować, edukować, dawać poczucie wspólnoty oraz bycia ważnym.

Przez liczne działania Centrum ma jak najszerzej angażować obywateli w życie publiczne. Odnosi się to przede wszystkim do seniorów, ale również i całej lokalnej społeczności skupionej wokół ul. Bagatela i pl. Unii Lubelskiej. Lokal przy ul. Bagatela 13 będzie również bazą do organizacji usług opiekuńczych Fundacji Sue Ryder oferowanych w domach własnych seniorów.

Centrum ruszy w 2021 r., musi zostać bowiem wyremontowane i wyposażone. Chcesz włączyć się w tworzenie „Trzynastki”? Zadzwoń lub napisz do nas!

„Trzynastka” stanowić będzie ponadto centrum organizacji wolontariatu przez Fundację.Ważną częścią działalności programu „Trzynastka” jest stworzenie w Centrum hubu dla innych organizacji pozarządowych skupionych wokół tematyki senioralnej, którym zostanie bezpłatnie udostępnione miejsce i sprzęt do prowadzenia działań własnych. W tym sensie „Trzynastka” wyjdzie daleko poza lokalną skalę – oddziaływanie Centrum będzie zdecydowanie większe niż w przypadku działań podejmowanych wyłącznie przez samą Fundację Sue Ryder.