"Opowiedz mi swoją historię"

Tak Sue Ryder zaczynała spotkania z nowo poznanym człowiekiem. Mamy nadzieję, że i my będziemy mogli w tych słowach zwrócić się do Ciebie. Zanim jednak to nastąpi, przedstawimy Ci Fundację, opowiemy o Sue Ryder, pokażemy, jak działamy. Witaj na stronie Fundacji Sue Ryder!

Filantrop, wielka przyjaciółka Polski

Była niezwykłą brytyjską działaczką charytatywną, która swoje akcje prowadziła na całym świecie. Założyła międzynarodową fundację w hołdzie ofiarom II wojny światowej. Nie licząc aktywności podczas wojny, Sue Ryder pomogła co najmniej 500 tys. osób, ponad 50 narodowości.

Jest to czym opowiadać

Był 1956 r., kiedy Sue Ryder pojawiła się w Polsce ze swoją misją. Budowała domy pomocy, wspierała weteranów, ocalałych z obozów zagłady i wielu innych, którzy potrzebowali pomocy. Tak powstawało dzieło, które w 1991 r. zostało oficjalnie nazwane Fundacją Sue Ryder.

1956

początek działalności Fundacji Sue Ryder w Polsce

30

domów pomocy założonych przez Sue Ryder w Polsce

7

sklepów charytatywnych prowadzonych w Polsce

100

% zysków ze sklepów, idących na cele statutowe

Rozwój Fundacji

Fundacja Sue Ryder - Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Sklepy charytatywne pozostają najważniejszym źródłem przychodów Fundacji. To dzięki hojności darczyńców i zakupom…
Fundacja Sue Ryder - Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Trzynastka"

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Trzynastka

Tworzymy nowoczesną przestrzeń aktywności przy ul. Bagatela 13 (stąd nazwa) w Warszawie. Lokal jest już wynajęty od miasta…
Fundacja Sue Ryder - Program edukacyjno-wolontaryjny „Joshua” dla szkół

Program edukacyjno-wolontaryjny Joshua dla szkół

Sue Ryder umiała zjednywać sobie ludzi, zawsze otaczało ją grono oddanych współpracowników. Ten duch pozostał…

Cenię, więc wspieram

Podoba Ci się to, co robimy? Dołącz do grona darczyńców Fundacji Sue Ryder! Pomożesz seniorom, osobom chorym, niepełnosprawnym i wykluczonym. A nam, w Fundacji, dodasz skrzydeł. Z Tobą będzie lepiej. Pod każdym względem.

Więcej ludzi, więcej dobra

Idea Sue Ryder jest Ci bliska? Chcesz się zaangażować? Widzisz siebie w roli wolontariusza/ki? Nie ma co na czekać, dobro samo się nie uczyni. Napisz do nas lub zadzwoń i zostań wolontariuszem/ką Fundacji Sue Ryder!

Partnerzy

Fundacja podejmuje wiele działań w szerokich partnerstwach. Współpracujemy z jednostkami na szczeblu ministerialnym i samorządowym, z biznesem oraz innymi organizacjami pozarządowymi. Cieszymy się zaufaniem wielu podmiotów, które wspierają nas często przez wiele lat.