NAJNOWSZE PROJEKTY

JOSHUA

Program edukacyjno-wolontaryjny Joshua

Dużo mówi się dzisiaj o młodych, że są tacy, owacy… My patrzymy na nich z wielką nadzieją i często nieskrywanym zachwytem. W wielu przypadkach ogromny potencjał tylko czeka na wyzwolenie. Jedyne, co trzeba zrobić, to stworzyć warunki ku temu i wielkie dobro eksploduje! Temu właśnie służy Joshua, autorski program Fundacji Sue Ryder. Będziemy w nim uczyć i organizować wolontariat. Dla dobra wspólnego.

Razem w dobrej sprawie

Sue Ryder umiała zjednywać sobie ludzi, zawsze otaczało ją grono oddanych współpracowników. Ten duch pozostał w Fundacji, także w formie wolontariatu. To szczególny rodzaj wsparcia, w którym ofiarowywane są kompetencje, czas, serce. Fundacja Sue Ryder to kilka rodzajów wolontariatu, m.in. pracowniczy – dedykowany firmom, kompetencyjny – gdzie podzielić się można swoją wiedzą i adresowany do szkół – w ramach programu Joshua.

 

Będziemy współpracować ze szkolnymi kołami wolontariatu, organizując warsztaty o bezinteresowności, dobroczynności i empatii. Dzieci i młodzież będą mogły poznać osobę Sue Ryder i poczuć ducha jej idei dzięki ciężarówce Joshua, którą przez wiele lat Sue woziła (osobiście!) dary z Anglii do Polski. Samochód będzie prawdziwym wehikułem historii i w bardzo atrakcyjny sposób przekazywać będzie wartości Fundacji. Musimy ten pojazd tylko wyremontować, co samo w sobie stanowić będzie ogromne przedsięwzięcie społeczno-fundraisingowe.

 

Wolontariusze i wolontariuszki z programu Joshua będą mogli w praktyce poczuć, czym jest działanie na rzecz drugiego człowieka. Organizować będziemy m.in. koncerty i kawiarenki charytatywne, akcje ze stacją-donacją oraz spotkania z seniorami w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Trzynastka.

 

Jeśli Joshua brzmi jak plan dla Ciebie i/lub Twojej szkoły, skontaktuj się z nami. Więcej ludzi, to więcej dobra!

Poznaj kolejne projekty, nad którymi obecnie pracujemy

Fundacja Sue Ryder - Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Społeczna odpowiedzialność biznesu na dobre zagościła już w polskich realiach. Firmy, ich otoczenie, opinia publiczna czy media…
Fundacja Sue Ryder - Kapitał żelazny dla stabilnego działania Fundacji Sue Ryder

Kapitał żelazny dla stabilnego działania Fundacji Sue Ryder

Organizacje pozarządowe podlegają w dużej mierze takim samym zasadom co sektor biznesu. Aby działać skutecznie…
Fundacja Sue Ryder - Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Sklepy charytatywne pozostają najważniejszym źródłem przychodów Fundacji. To dzięki hojności darczyńców i zakupom…