NAJNOWSZE PROJEKTY

PROGRAMY CSR

Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Jak sprawić, by CSR nie był tylko frazesem, a prawdziwym zaangażowaniem biznesu w sprawy społeczne? Co zrobić, żeby uniknąć wyłącznie sponsoringu? I dlaczego właściwie firmy – nastawione przecież na zysk – miałyby robić coś charytatywnego? Niektórzy twierdzą, że dla PR-u. Ale tak naprawdę, chodzi o wartości. Czasami potrzeba czasu, czasami miejsca, a czasami partnera, by to odkryć. Najczęściej trzeba wszystkiego naraz. W Fundacji Sue Ryder mamy odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości odnośnie do CSR.

Długofalowa współpraca

Społeczna odpowiedzialność biznesu na dobre zagościła już w polskich realiach. Firmy, ich otoczenie, opinia publiczna, media – wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są działania nastawione nie tylko na zysk. Liczne rozmowy z przedstawicielami biznesu wskazują jednak, że poważnym problemem jest znalezienie organizacji, które w szerokiej perspektywie myślą o współdziałaniu w ramach CSR. Właśnie współdziałanie okazuje się tutaj kluczem, bo wiele fundacji czy stowarzyszeń zorientowanych jest jedynie na pozyskiwanie środków finansowych pod szyldem CSR.

 

W Fundacji Sue Ryder myślimy o tym inaczej. Celowo mówimy zatem o programach CSR, a nie projektach. Jesteśmy zainteresowani długofalową, wieloletnią współpracą, a nie od-do. Nastawiamy się na wymianę dobra w postaci czasu, wiedzy, doświadczeń, także przestrzeni. I tak, mamy na naszej fundacyjnej „liście CSR” warsztaty, spotkania o Sue Ryder czy wystawy. Planujemy działania wolontaryjne (i towarzyskie!) w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Trzynastka oraz różnorodne aktywności z dziećmi i młodzieżą w ramach programu Joshua.

 

Z doświadczenia wiemy, że w przedsięwzięciach CSR bardzo ważna jest elastyczność. Dlatego zawsze jesteśmy gotowi, by przygotować nowe rozwiązania. Jesteśmy, by łączyć. Na dobre.

 

Zainteresował Cię CSR z Fundacją Sue Ryder? Daj nam o tym znać, z pewnością razem stworzymy coś dobrego!

Poznaj kolejne projekty, nad którymi obecnie pracujemy

Fundacja Sue Ryder - Kapitał żelazny dla stabilnego działania Fundacji Sue Ryder

Kapitał żelazny dla stabilnego działania Fundacji Sue Ryder

Organizacje pozarządowe podlegają w dużej mierze takim samym zasadom co sektor biznesu. Aby działać skutecznie…
Fundacja Sue Ryder - Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Sklepy charytatywne pozostają najważniejszym źródłem przychodów Fundacji. To dzięki hojności darczyńców i zakupom naszych klientów…
Fundacja Sue Ryder - Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Trzynastka"

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Trzynastka

Tworzymy nowoczesną przestrzeń aktywności przy ul. Bagatela 13 (stąd nazwa) w Warszawie. Lokal jest już wynajęty od miasta…