NAJNOWSZE PROJEKTY

"TRZYNASTKA"

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Trzynastka"

Wyobraź sobie miejsce na styku Mokotowa i Śródmieścia w Warszawie. Jest duże (powiedzmy… 320 m2), bardzo funkcjonalne i pełne ludzi. Jedni czytają w biblioteczce, inni uczą się tańczyć lub grają w planszówki, jeszcze inni pieką ciasto i organizują przyjęcie. Piętro wyżej trwa spotkanie wolontariuszy Fundacji Sue Ryder, a w największej sali nad swoimi projektami pracują przedstawiciele innych organizacji senioralnych. Nikt za bycie w tym miejscu nie musi płacić. Brzmi dobrze, prawda? A to dopiero początek „Trzynastki”!

Na miarę wielkich potrzeb

Tworzymy nowoczesną przestrzeń dla seniorów przy ul. Bagatela 13 (stąd nazwa „Trzynastka”) w Warszawie. Lokal jest już wynajęty od miasta, Fundacja ma poparcie lokalnej społeczności oraz innych organizacji skupionych wokół tematyki senioralnej. Oczywiście dla użytkowników będzie to miejsce bezpłatne.

 

Tworzone miejsce, ma integrować, edukować, dawać poczucie wspólnoty oraz bycia ważnym. Przez liczne działania Centrum ma jak najszerzej angażować obywateli w życie publiczne. Odnosi się to przede wszystkim do seniorów, ale nie tylko. Do trzynastkowej wspólnoty zaprosimy całą lokalną społeczność z okolic ul. Bagatela i pl. Unii Lubelskiej. Więcej: zaprosimy wszystkich chętnych!

 

Lokal przy ul. Bagatela 13 będzie również bazą do organizacji usług opiekuńczych Sue Ryder MED, oferowanych w domach seniorów. „Trzynastka” stanowić będzie ponadto centrum wolontariatu Fundacji.


 

Ważną częścią działalności programu „Trzynastka” jest stworzenie w Centrum hubu dla innych organizacji pozarządowych skupionych wokół tematyki senioralnej. Zostanie im bezpłatnie udostępnione miejsce i sprzęt do prowadzenia działań własnych. W tym sensie „Trzynastka” wyjdzie daleko poza lokalną skalę – oddziaływanie Centrum będzie zdecydowanie większe niż w przypadku działań podejmowanych wyłącznie przez samą Fundację Sue Ryder.

 

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ruszy w 2021 r. Musi bowiem zostać jeszcze wyremontowane i wyposażone. Chcesz włączyć się w tworzenie „Trzynastki”? Zadzwoń lub napisz do nas!

Poznaj kolejne projekty, nad którymi obecnie pracujemy

Fundacja Sue Ryder - Program edukacyjno-wolontaryjny „Joshua” dla szkół

Program edukacyjno-wolontaryjny „Joshua” dla szkół

Sue Ryder umiała zjednywać sobie ludzi, zawsze otaczało ją grono oddanych współpracowników. Ten duch pozostał…
Fundacja Sue Ryder - Usługi opiekuńcze Sue Ryder MED

Usługi opiekuńcze Sue Ryder MED realizowane przez Fundację

Opieka nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jest od początku działalności Fundacji jednym z jej…
Fundacja Sue Ryder - Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Społeczna odpowiedzialność biznesu na dobre zagościła już w polskich realiach. Firmy, ich otoczenie, opinia publiczna czy media…