NAJNOWSZE PROJEKTY

Sue Ryder MED

Usługi opiekuńcze Sue Ryder MED realizowane przez Fundację

Nie ma jak w domu, prawda? To powiedzenie jest aktualne szczególnie, gdy chodzi o osoby starsze i chore. W tę stronę idą światowe trendy opieki nad seniorami, w które włącza się także Fundacja Sue Ryder. Mamy ponad 60 lat doświadczeń, wyspecjalizowaną kadrę i najważniejsze – serce na dłoni. To wymarzona wręcz kombinacja, by rozwijać dzieło Sue Ryder. Po to jesteśmy.

Opieka nad seniorami w ich domach

Opieka nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jest od początku działalności Fundacji jednym z jej priorytetów. Taki testament pozostawiła po sobie Sue Ryder. Dotychczas misję opiekuńczą realizowały przede wszystkim domy, które zakładała nasza fundatorka. Czas dodać do tej pięknej tradycji współczesne rozwiązania.

 

Dlatego organizujemy nowoczesne usługi opiekuńcze, skierowane głównie do osób starszych. Zgodnie z najnowszymi trendami będziemy oferować je w domach seniorów. Taka opieka – szczególnie, gdy stan zdrowia na to pozwala – jest pod wieloma względami skuteczniejsza i bardziej przyjazna niż pobyt w placówce opiekuńczej.

 

Żyjemy w szybko starzejącym się społeczeństwie i kwestie opieki nad osobami starszymi będą z dekady na dekadę przybierać na znaczeniu. W 2010 r. osoby w wieku 60 lat i starsze stanowiły w Polsce 20% społeczeństwa. W 2018 wskaźnik ten wzrósł do 25%, a prognozy Głównego Urzędu Statystycznego na 2050 r. wynoszą 40%.


 

Wiadomo, że osoby starsze żyją w dużej izolacji. Opieka domowa to także odpowiedź na wykluczenie seniorów z relacji społecznych. Doświadczenia opiekunów, opiekunek, pielęgniarek i pielęgniarzy jasno wskazują, że starsi czerpią z każdego kontaktu wiele satysfakcji, szczególnie gdy przestają być mobilni. Nie dajmy im czekać.

 

Chcesz wesprzeć Fundację w projekcie opiekuńczym? Widzisz pole do współpracy? Skontaktuj się z nami!

Poznaj kolejne projekty, nad którymi obecnie pracujemy

Fundacja Sue Ryder - Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Corporate social responsibility, czyli programy dla firm

Społeczna odpowiedzialność biznesu na dobre zagościła już w polskich realiach. Firmy, ich otoczenie, opinia publiczna czy media…
Fundacja Sue Ryder - Kapitał żelazny dla stabilnego działania Fundacji Sue Ryder

Kapitał żelazny dla stabilnego działania Fundacji Sue Ryder

Organizacje pozarządowe podlegają w dużej mierze takim samym zasadom co sektor biznesu. Aby działać skutecznie…
Fundacja Sue Ryder - Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Rozwój sklepów charytatywnych Sue Ryder

Sklepy charytatywne pozostają najważniejszym źródłem przychodów Fundacji. To dzięki hojności darczyńców i zakupom naszych klientów…