SUE RYDER MED

usługi opiekuńcze w domach

Sprawy najważniejsze

Są kwestie, nad którymi nie trzeba się zastanawiać, czujemy, że są po prostu najważniejsze. Niemal instynktownie. Zdrowie, bliscy, bezpieczeństwo – to jedne z nich. Bywa jednak, że codzienność przekracza nasze możliwości, że brakuje sił, by sprostać wielu wyzwaniom na raz.

 

Kiedy poważnie choruje ktoś bliski, choruje cała rodzina. Gdy potrzebna jest specjalistyczna opieka, świat potrafi stanąć na głowie. Poświecenie kilku godzin dziennie drugiej osobie bywa niewykonalne – połączenie troski o bliską osobę z życiem zawodowym, prywatnym często jest wyzwaniem nie do udźwignięcia. Jeśli dodamy do tego brak wiedzy, umiejętności, a nawet fizycznej siły, sytuacja robi się naprawdę trudna. Wiemy, że ciężko temu podołać, dlatego w Fundacji stworzyliśmy Sue Ryder MED. Żeby pomóc osobie chorej i jej otoczeniu. Martwisz się, jak poradzisz sobie z opieką nad rodzicami lub dziadkami? Potrzebne Ci wsparcia w zorganizowaniu dla nich badań lub wizyty lekarskiej? Bliska Ci osoba wymaga rehabilitacji?

 

Mamy dla Ciebie dwie wiadomości i obie są dobre. Po pierwsze troska tego rodzaju bardzo dobrze świadczy o Tobie, a niepewność w takich sytuacjach jest absolutnie naturalna. Po drugie, pomożemy. Mamy ponad 60 lat doświadczeń, wyspecjalizowaną kadrę i najważniejsze – serce na dłoni. I nie jest to kolejna internetowa oferta opieki domowej. Dlaczego? Zacznijmy od samej Sue Ryder.

Troska od 1956 r.

Opieka nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jest od początku działalności Fundacji jednym z jej priorytetowych zadań. Sama Sue Ryder była pielęgniarką. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Sue była za młoda by zaangażować się w działania pomocowe. Dlatego sfałszowała datę urodzenia i dołączyła do FANY (Formacji Pielęgniarek Pierwszej Pomocy). Tuż po tym, jak w 1953 r. Sue Ryder powołała do życia Fundację, utworzyła w swoim domu w Cavendish pierwszy dom pomocy. Na całym świecie zbudowała ich 80, z czego aż 30 w Polsce od 1956 r. Do tego hospicja i oddziały szpitalne.

 

To bardzo dużo, ale i tak najważniejsze było zawsze coś innego: szczególne spojrzenie Sue na człowieka, który ma prawo do godnego przeżywania choroby, do opieki, zrozumienia i ciepła. Na tych wartościach zbudowaliśmy Sue Ryder MED i tak prowadzimy naszą opiekę paliatywną.

Opieka paliatywna

W opiece paliatywnej skupiamy się na jakości życia chorego i jego bliskich. Tak, punkt centralny to życie. Nie umieranie czy choroba. Życie. Śmierć traktujemy jako nieuchronne zakończenie pewnego procesu, ale koncentrujemy się na tu i teraz: z jednej strony na uśmierzeniu bólu i innych dokuczliwych objawów, a z drugiej na podtrzymywaniu u pacjenta chęci do życia i wiary w sens wszechstronnej opieki. Rzecz dotyczy bowiem zapewnienia pomocy osobom w zaawansowanym i/lub nieuleczalnym stadium choroby, dbając o zaspokojenie potrzeb fizycznych, psychicznych, duchowych i socjalnych.

 

Profesjonalna opieka daje szansę na przeżycie w pełni czasu, który pozostał. Chodzi o wprowadzenie pewnego porządku w chaosie towarzyszącym śmiertelnym chorobom w ich terminalnym stadium. Dzięki wsparciu lekarzy i pielęgniarek nastawionych na łagodzenie objawów postępującej choroby, często pojawia się perspektywa odbudowy relacji między chorym a jego rodziną i bliskimi, na co zwyczajnie nie byłoby przestrzeni podczas samodzielnej walki z chorobą. Dlatego opieka paliatywna pozwala przeżyć ten czas spokojniej, w sposób bardziej godny i wartościowy. Tym bardziej, że osoba chora pozostaje w towarzystwie rodziny, w swoim domowym środowisku, gdzie często czuje się bardziej komfortowo niż w ośrodku stacjonarnym czy na oddziale w szpitalu. Jest to rozwiązanie dla chorych, u których objawy są możliwe do opanowania w warunkach domowych i którym rodzina – samodzielnie lub z fachową pomocą – jest w stanie zapewnić codzienną opiekę.

Jako bliski pacjenta masz wielką misję

Pierwszy krok to zorganizowanie jak najlepszej opieki. Dalej jest niestety trudniej. Trzeba po prostu… być. Nikt nie oczekuje od Ciebie nadludzkiej siły, wystarczy Twoja obecność. Znaczy ona dla chorego naprawdę wiele i jest podstawą prowadzenia pomyślnej opieki paliatywnej. Dlatego niezależnie od tego, jak jest to trudne, postaw na uczciwą, rzetelną informację i wytłumacz chorej osobie, co wsparcie lekarzy i pielęgniarek może dać jej i ludziom, którzy się nią zajmują. Także Tobie.

 

Wczesne rozpoczęcie opieki paliatywnej pozwala na zaplanowanie odpowiedniego leczenia objawów, dopasowanego do stanu choroby, oraz zbudowanie relacji pełnych zaufania między chorym, jego rodziną i zespołem opiekuńczym. Warto porozmawiać o tym jak najszybciej – kiedy tylko chory będzie mógł jeszcze podejmować w pełni świadome decyzje. Jeśli dokona wyboru samodzielnie, nie będzie miał poczucia całkowitej utraty kontroli nad swoim życiem w jego ostatniej fazie. To wszystko pozwoli wprowadzić naprawdę dobrą, czyli przyjazną i skuteczną opiekę paliatywną.

 

Wielu chorych nie czuje się dobrze z myślą o zarzuceniu wysiłków zmierzających do wyleczenia. Jest to zupełnie zrozumiałe. Trzeba mieć wielką odwagę, by walczyć z nieuleczalną chorobą, trzeba ją jednak również znaleźć w sobie, by wiedzieć, kiedy przerwać nieskuteczne i wyczerpujące leczenie. Warto pamiętać, że pozostawanie w szpitalu może narazić ciężko chorego na dodatkowe cierpienia, ponieważ głównymi celami hospitalizacji jest leczenie, a nie terapia przeciwbólowa czy zapewnienie komfortu na końcowym etapie życia. Zrozumienie tego to także Twoje wielkie zadanie. Często także rodzina oraz bliscy chorego są krytycznie nastawieni do opieki paliatywnej i uporczywie szukają miejsca w szpitalach w celu kontynuowania leczenia. Niejednokrotnie jest to wyraz nadziei i niepoddawania się bliskich, ale niestety nie pomaga choremu, narażając go na samotność i niepotrzebny ból. W terminalnym etapie choroby wskazana jest zmiana miejsca i sposobu opieki. Domowa opieka paliatywna zapewnia terapię przeciwbólową i dba o komfort chorego, czyli kluczowe kwestie z punktu widzenia cierpiącej osoby.

Opieka nad seniorami w ich domach - najlepsza

Dotychczas misję opiekuńczą realizowały przede wszystkim domy, które zakładała Sue Ryder. Przeszedł jednak czas, by dodać do tej pięknej tradycji współczesne rozwiązania. Nie ma jak w domu, prawda? To powiedzenie jest aktualne szczególnie, gdy chodzi o osoby starsze i chore, dla których zmiana miejsca zamieszkania jest często trudna lub wręcz niemożliwa. Wyobraź sobie swoją mamę, swojego tatę, dziadka lub babcię, którzy z dnia na dzień zmieniają otoczenie… Szpital również nie jest dobrym wyjściem i w praktyce jednak tymczasowym. W podeszłym wieku, w chorobie bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa, stabilności, stałości, co najpełniej zapewnia właśnie dom. Gdy stan zdrowia pozwala, pozostanie w swoich czterech kątach jest pod wieloma względami skuteczniejsze i bardziej przyjazne niż pobyt w placówce opiekuńczej. Właśnie w tę stronę idą światowe trendy opieki nad seniorami.

 

Żyjemy w szybko starzejącym się społeczeństwie i kwestie opieki nad osobami starszymi będą z dekady na dekadę przybierać na znaczeniu. W 2010 r. osoby w wieku 60 lat i starsze stanowiły w Polsce 20% społeczeństwa. W 2018 wskaźnik ten wzrósł do 25%, a prognozy Głównego Urzędu Statystycznego na 2050 r. wynoszą 40%. Jako Fundacja musieliśmy odpowiedzieć na tę sytuację, dlatego zorganizowaliśmy nowoczesne usługi opiekuńcze, skierowane głównie do osób starszych. Opiekę prowadzimy w domach seniorów.

 

Wiadomo, że osoby starsze żyją w dużej izolacji. Opieka domowa to także odpowiedź na wykluczenie seniorów z relacji społecznych, na ich samotność i pragnienie towarzystwa. Doświadczenia naszych opiekunów, opiekunek, pielęgniarek i pielęgniarzy jasno wskazują, że starsi czerpią z każdego kontaktu wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy przestają być mobilni.

 

Opieka domowa ma naprawdę wiele zalet. Poznaj jej szczegóły w Sue Ryder MED!

W Warszawie i okolicach

Z opieki Sue Ryder MED możesz korzystać przede wszystkim na terenie Warszawy, we wszystkich dzielnicach – od Ursynowa po Białołękę, od Ursusa po Wesołą. Co więcej, Twoi bliscy mogą liczyć na nas również w okolicach stolicy, np. w Piasecznie, Pruszkowie, Łomiankach czy Sulejówku. Dojazd nigdy nie jest dla nas problemem.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w innym miejscu, dalej od Warszawy, napisz do nas lub zadzwoń. Postaramy Ci się pomóc, doradzimy, gdzie i jak szukać pomocy. Być może nawet skontaktujemy Cię z zaprzyjaźnionymi, zaufanymi osobami. Jedno jest pewne: nie zostawimy Cię samej/samego z opiekuńczym wyzwaniem.

Nasze zasady

Bez serca, wartości, empatii nie ma opieki. Jest rutynowe zajmowanie się. Dlatego doświadczenie i kwalifikacje ludzi Sue Ryder MED są równie ważne, jak ich podejście do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Jak nad tym czuwamy? Przede wszystkim długo i wnikliwie dobieramy lekarzy, pielęgniarki, opiekunów medycznych i środowiskowych oraz asystentów. Nie tylko szczegółowo oceniamy ich kompetencje podczas rekrutacji. W dużej mierze polegamy także na opiniach o poszczególnych osobach, na ich reputacji w środowisku. Nie jesteśmy agencją opiekunów i opiekunek zainteresowaną wyłącznie zyskiem – jesteśmy organizacją pożytku publicznego i tak podchodzimy do naszych zobowiązań.

 

Oczywiście są także wymogi formalne i procedury, których rygorom musimy sprostać. Dlatego usługi opiekuńcze prowadzimy w oparciu o umowy, zgody, oświadczenia oraz ubezpieczenia OC. Co istotne, posiadamy specjalne standardy na czas epidemii COVID-19. Ponadto, zapewniamy ciągłość opieki i gwarancję personelu, którego pracę stale monitorujemy. Wiemy też, jak ważne jest wspieranie naszego zespołu, dlatego organizujemy dla opiekunek i opiekunów Sue Ryder MED specjalistyczne szkolenia oraz zapewniamy im pomoc psychologiczną.

 

Ceny usług opiekuńczych Sue Ryder MED ustalane są indywidualnie. Brzmi znajomo? Cóż, zdajemy sobie sprawę, że wiele firm czy agencji w ten sposób podchodzi do kosztów, ale bardzo rzadko mówią, dlaczego tak jest. My powiemy wprost. Po pierwsze dlatego, że opieka jest najczęściej pakietowana, czyli zamawianych jest kilka opcji, które najlepiej sprostają oczekiwaniom chorych i ich bliskich. Do tego usługi realizowane są z określoną częstotliwością, co zazwyczaj wpływa na obniżenie cen jednostkowych. Po drugie, ważny jest stan bliskiej Ci osoby. W zależności od jej samodzielności, komunikatywności czy zaawansowania choroby zadania opiekuńcze są mniej lub bardziej wymagające. Po trzecie, ważne jest, gdzie opieka jest realizowana. Siedziba Sue Ryder MED mieści się przy ul. Bagatela, w Śródmieściu Warszawy. Dalekie dojazdy musimy uwzględnić w kosztach, ale zapewniamy Cię, że oszacujemy to uczciwie i odpowiedzialnie. Na koniec: nasze doświadczenia mówią, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu w tych przecież bardzo osobistych, czasami wręcz intymnych sprawach. Dotyczy to także wycen. Tabele, stawki godzinowe, kalkulatory – to wszystko wprowadza do opieki chłód. Nam zależy na czymś zupełnie innym, chcemy okazać Ci zrozumienie od samego początku, od pierwszej konsultacji. Pozostanie ona dla Ciebie bezpłatana niezależnie od tego, czy zostanie przeprowadzona telefonicznie czy w miejscu zamieszkania.

Zakres opieki

Sue Ryder MED obejmuje swoim zasięgiem kilkadziesiąt usług opiekuńczych. Opieka dzienna, nocna, usługi doraźne, godzinowe, a także opieka całodobowa, okresowa (np. podczas wakacji) czy długoterminowa z zamieszkaniem – opcji jest naprawdę wiele. Wiemy, że potrzebny bywają bardzo różne, dlatego Sue Ryder MED zapewnia pełen wachlarz usług opiekuńczych w domach w tym m.im. zmierzenie ciśnienia, iniekcje, zakładanie kroplówek, cewnikowanie, zmiany opatrunków czy pobranie materiału do badań laboratoryjnych.

 

Realizowana przez nas opieka adresowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych. Troską obejmujemy m.in. osoby po hospitalizacji, które potrzebują wsparcia w powrocie do zdrowia. Zapewniamy również wizyty fizjoterapeuty i rehabilitację, dyżury opiekuńcze, zabiegi pielęgniarskie w miejscu zamieszkania, domowe wizyty lekarskie, pielęgnacyjne oraz psychologiczne. Bardzo cenione są nasze konsultacje pielęgniarskie. Organizujemy także opiekę hospicyjną w domu. Co więcej za sprawą asystentów i opiekunów środowiskowych Sue Ryder MED wspiera chorych w obowiązkach domowych, co ma szczególne znaczenie dla osób niesamodzielnych. Chodzi np. o zrobienie zakupów, wykonanie drobnych napraw czy zorganizowanie transportu. W niektórych przypadkach tego rodzaju wizyty w domach są jedynymi chwilami, kiedy nasi podopieczni mogą z kimś porozmawiać.

 

Zależy nam, by jak najlepiej służyć naszym podopiecznym i ich rodzinom. Dlatego zawsze zaczynamy od rozmowy. Chcemy zrozumieć, skonsultować różne rozwiązania (oczywiście bezkosztowo) i w konsekwencji wybrać najlepsze formy wsparcia.

Wizyta opiekuńcza w godz. 6:00-22:00 trwająca powyżej 2 godz.

Dyżur opiekuńczy realizowany w czasie dłuższym niż 2 godziny, w który wchodzą:

 • zrobienie zakupów,
 • przygotowanie i podanie posiłku,
 • nakarmienie i napojenie pacjenta,
 • pomoc przy poruszaniu się,
 • aktywizacja do ćwiczeń ruchowych,
 • wsparcie przy wyjściach z domu (spacer, wizyta lekarska, itp.),
 • pomoc w korzystaniu z toalety,
 • przebranie podopiecznego,
 • wykonanie toalety ciała, higiena jamy ustnej,
 • zmiana pościeli,
 • zmiana pampersów,
 • pomoc w zmianie ułożenia ciała,
 • wymiana worka na mocz,
 • wykonanie pielęgnacji okolic cewnika, stomii,
 • wykonanie z pacjentem ćwiczeń oddechowych,
 • wykonanie oklepywania, nacierania,
 • pomiar ciśnienia, tętna,
 • pomoc w pomiarze glukozy,
 • wsparcie w przyjmowaniu leków doustnych.

Wizyta opiekuńcza trwająca do 2 godz.

Dyżur opiekuńczy realizowany w czasie nie dłuższym niż 2 godziny, który obejmuje następujące czynności higieniczne:

 • przebranie podopiecznego,
 • wykonanie toalety ciała, higieny jamy ustnej,
 • wykonanie oklepywania, nacierania,
 • zmiana pościeli,
 • zmiana pampersów,
 • pomoc w zmianie ułożenia ciała,
 • wymiana worka na mocz,
 • wykonanie pielęgnacji okolic cewnika, stomii,
 • nakarmienie i napojenie pacjenta.

Opieka z zamieszkaniem

Polega na zamieszkaniu opiekuna u podopiecznego i zapewnieniu mu osobistej opieki oraz pomocy przy prowadzeniu domu. W zakres opieki wchodzą podstawowe usługi wsparcia w czynnościach życia codziennego, takie jak pranie, prasowanie, zmiana pościeli, zakupy spożywcze, gotowanie czy odkurzanie, ale też wspólne spędzanie czasu, jak np. oglądanie telewizji lub czytanie książek. Opiekun pomaga podopiecznemu w czynnościach higienicznych, a jeśli jest taka potrzeba, wykonuje ich część za pacjenta. Dodatkowo opiekun sprawuje nadzór nad leczeniem: umawia wizyty u lekarza i towarzyszy w nich.

Wizyta pielęgniarska - konsultacyjna i/lub edukacyjna

Realizowana jest zazwyczaj w dni powszednie, w czasie nie dłuższym niż 2 godz. Co ważne, nie jest to wizyta polegającą na sprawowaniu dyżuru przy pacjencie.

Zakres szczegółowych zadań realizowanych przez pielęgniarkę wobec podopiecznego uwarunkowany jest przede wszystkim celami określonymi w procesie pielęgnowania czy leczenia. Zawsze wymaga to wcześniejszej oceny stanu pacjenta, rozpoznania jego postawy wobec własnego zdrowia, choroby i niesprawności. Ocena ta odbywa się na postawie dokumentacji medycznej i podczas rozmowy-wywiadu z pacjentem i/lub jego rodziną czy bliskimi. W trakcie wizyty pielęgniarka przeprowadza badanie przedmiotowe ogólne (ocena wyglądu zewnętrznego, budowy ciała, stanu odżywienia, pomiar parametrów życiowych) oraz narządowe (ocena jamy ustnej, uszu, ocena palpacyjna, osłuchiwanie).

Celem wizyty jest także uświadomienie celu opieki paliatywnej, wyjaśnienie zaleceń i nauczenie zachowań, których przestrzeganie jest istotne do osiągnięcia rezultatów opieki. Pielęgniarka przygotowuje podopiecznego do samoopieki lub rodzinę/bliskich do opieki nad pacjentem. Uczy m.in. oceniania stanu zdrowia osoby chorej, właściwego reagowania w przypadku wystąpienia powikłań i edukuje w zakresie wyboru właściwych sposobów podtrzymywania funkcji życiowych na prawidłowych poziomach. Tłumaczy również stosowanie zleconych metod terapii np. farmakologicznej czy dietetycznej. Wyjaśnia także, jak zapewnić pacjentowi i bliskim komfort życia codziennego w sferze biologicznej, psychicznej i społecznej.

Pielęgniarka rozpoznaje ponadto problemy opiekuńcze pacjenta, oceniając jego środowisko. Określa zapotrzebowanie na rodzaj i zakres wsparcia. Dokonuje rozeznania i identyfikacji wszystkich podmiotów działających w społeczności lokalnej, które mogłyby udzielić wsparcia pacjentowi i rodzinie/ bliskim w rozwiązywaniu zdiagnozowanych problemów. Może także zalecić poszukiwanie pomocy w jednostkach OPS czy podmiotach medycznych świadczących opiekę specjalistyczną, np. w zakresie opieki długoterminowej czy hospicyjnej.

Wizyta pielęgniarska pielęgnacyjna

Realizowana jest zazwyczaj w dni powszednie, w czasie nie dłuższym niż 2 godz. i nie jest wizytą polegającą na sprawowaniu dyżuru przy pacjencie.

Celem takiej wizyty jest wykonanie konkretnych czynności dotyczących pielęgnacji podopiecznego, ale przede wszystkim udzielenie wsparcia jego rodzinie w zakresie edukacji i przygotowania do przeprowadzania takich działań samodzielnie. Pielęgniarka oprócz instruktażu przekazuje rodzinie wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów oraz prowadzi edukację przeciwodleżynową.

Wizyta obejmuje m.in. kąpiel pacjenta leżącego w łóżku (w tym mycie całego ciała, podmycie krocza), mycie i czesanie włosów, toaletę przeciwodparzeniową i przeciwodleżynową, zmianę bielizny osobistej, założenie pampersa lub pieluchomajtek, ewentualne obcinanie paznokci. Wśród zadań pielęgniarki lub pielęgniarza znajdują się także golenie zarostu twarzy, toaleta jamy ustnej i mycie protez zębowych. W zakres tych czynności wchodzą również przesłanie łóżka, zmiana pościeli, wprowadzenie udogodnień oraz zabezpieczenie pacjenta przed urazem. Pielęgniarka proponuje ponadto używanie niezbędnych produktów pielęgnacyjnych i objaśnia ich działanie.

Pobranie materiału do badań

Jest to rozwiązanie w ramach opieki domowej, dedykowane seniorom i osobom z ograniczoną mobilnością. Z jednej strony dla takich pacjentów często dotarcie do przychodni jest trudnością, z drugiej jednak nie sposób prowadzić diagnostyki bez badań laboratoryjnych. Wyjściem jest wizyta pielęgniarki w domu podopiecznego w dogodnym czasie, zazwyczaj w godzinach porannych. Pobierany jest materiał biologiczny do badań i dostarczany do laboratorium. Większość wyników pacjent otrzymuje w ciągu 12 godzin drogą elektroniczną.

Wizyta pielęgniarska związana z konkretnymi czynnościami

Polega na wykonaniu przy pacjencie konkretnych, zazwyczaj zleconych przez lekarza zabiegów. Są to m.in.: założenie wkłucia naczyniowego i podłączenie kroplówki, podanie leków poprzez wykonanie zastrzyku czy założenie cewnika Foley’a do pęcherza moczowego.

Wizyta domowa lekarska

Wizyta lekarza w domu pacjenta służy głównie ocenie stanu zdrowia w chorobie długoterminowej. Jest ponadto niezbędnym elementem przy zmianie leków przyjmowanych w warunkach domowych oraz stałą częścią rekonwalescencji po hospitalizacji.

Wizyta domowa fizjoterapeuty

Jej celem jest możliwie najpełniejsza aktywizacja pacjenta. Ma to szczególne znaczenie np. po leczeniu szpitalnym, kiedy podopieczny wraca do sprawności i samodzielności.

Wizyta domowa psychologa

Zapewnia wsparcie pacjentowi oraz jego rodzinie i bliskim, którzy zmagają się z chorobą długoterminową lub terminalną.

Dlaczego jeszcze Sue Ryder MED

Sue Ryder MED nie jest konceptem wymyślonym ze względu na rynkową koniunkturę, nie jest pomysłem na biznes. Usługi opiekuńcze były związane z Fundacją od zawsze, to swego rodzaju realizacja testamentu, jaki pozostawiła po sobie nasza Fundatorka. Rozwijamy dzieło Sue Ryder w nowej – domowej – formie. Tworzymy wyjątkową kombinację wartości, kompetencji i doświadczenia, by zapewnić osobom starszym, chorym oraz niepełnosprawnym najlepszą opiekę, a ich bliskich wesprzeć w trudnej codzienności.

 

Na tym opowieść o opiece domowej mogłaby się skończyć. Ale nie w przypadku Sue Ryder MED. Dlaczego? Ze względu na to, że te usługi opiekuńcze prowadzi Fundacja, organizacja pożytku publicznego. Oznacza to, że środki pozyskiwane przez nas w ramach Sue Ryder MED przekazywane są na wspieranie osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, aktywizację seniorów, działania edukacyjne oraz wiele innych celów charytatywnych.

 

Ostatnio coraz więcej słyszy się o biznesie społecznie zaangażowanym, o społecznej odpowiedzialności biznesu itd. Dotyczy to także firm oferujących usługi opiekuńcze. Bardzo to doceniamy, naprawdę. Jednak w naszym przypadku jest inaczej: my nie uruchamiamy projektów zmieniających świat, my tą zmianą jesteśmy, w Polsce od 1956 r. I może się ona dokonywać również dzięki Tobie. Przez Sue Ryder MED.

Najlepiej zapytać, najlepiej wprost

Wiele napisaliśmy o Sue Ryder MED. Ale na pewno nie wszystko. Wiem, że możesz mieć pytania, że są kwestie wymagające wyjaśnienia. Po to jestem. Nie bój się zapytać, podzielić swoimi obawami. Obiecuję, że cierpliwie i ze zrozumieniem Cię wysłucham, odpowiem na Twoje wątpliwości i zaproponuję najlepsze rozwiązanie. Nie musisz się krępować. Oprócz zarządzaniem Sue Ryder MED jestem także pielęgniarką – od 15 lat. Pracowałam w szpitalach, hospicjach, domach pomocy. Wiele widziałam i wiem, że czasami najprostsze pytania bywają najtrudniejsze. Ale wszyscy wiemy, że są one jednocześnie najważniejsze. Jestem tu, by je od Ciebie usłyszeć.

 

Oliwia Wikieł
Dyrektor Sue Ryder MED
+48 512 371 959
oliwia.wikiel@fundacjasueryder.pl

med@fundacjasueryder.pl

Formularz kontaktowy

pola oznaczone * są obowiązkowe

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Sue Ryder z siedzibą w Warszawie (00-585), przy ul. Bagatela 15, KRS 0000191184. Dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych osobowych: Polityka prywatności, RODO.