SUE RYDER MED

usługi opiekuńcze w domach

Sprawy najważniejsze

Są kwestie, nad którymi nie trzeba się zastanawiać, czujemy, że są po prostu najważniejsze. Niemal instynktownie. Zdrowie, bliscy, bezpieczeństwo – to jedne z nich. Bywa jednak, że codzienność przekracza nasze możliwości, że brakuje sił, by sprostać wielu wyzwaniom na raz.

 

Kiedy poważnie choruje ktoś bliski, choruje cała rodzina. Gdy potrzebna jest specjalistyczna opieka, świat potrafi stanąć na głowie. Poświecenie kilku godzin dziennie drugiej osobie bywa niewykonalne – połączenie troski o bliską osobę z życiem zawodowym, prywatnym często jest wyzwaniem nie do udźwignięcia. Jeśli dodamy do tego brak wiedzy, umiejętności, a nawet fizycznej siły, sytuacja robi się naprawdę trudna. Wiemy, że ciężko temu podołać, dlatego w Fundacji stworzyliśmy Sue Ryder MED. Żeby pomóc osobie chorej i jej otoczeniu. Martwisz się, jak poradzisz sobie z opieką nad rodzicami lub dziadkami? Potrzebne Ci wsparcia w zorganizowaniu dla nich badań lub wizyty lekarskiej? Bliska Ci osoba wymaga rehabilitacji?

 

Mamy dla Ciebie dwie wiadomości i obie są dobre. Po pierwsze troska tego rodzaju bardzo dobrze świadczą o Tobie, a niepewność w takich sytuacjach jest absolutnie naturalna. Po drugie, pomożemy. Mamy ponad 60 lat doświadczeń, wyspecjalizowaną kadrę i najważniejsze – serce na dłoni. I nie jest to kolejna internetowa oferta opieki domowej. Dlaczego? Zacznijmy od samej Sue Ryder.

Troska od 1956 r.

Opieka nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jest od początku działalności Fundacji jednym z jej priorytetowych zadań. Sama Sue Ryder była pielęgniarką. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Sue była za młoda by zaangażować się w działania pomocowe. Dlatego sfałszowała datę urodzenia i dołączyła do FANY (Formacji Pielęgniarek Pierwszej Pomocy). Tuż po tym, jak w 1953 r. Sue Ryder powołała do życia Fundację, utworzyła w swoim domu w Cavendish pierwszy dom pomocy. Na całym świecie zbudowała ich 80, z czego aż 30 w Polsce od 1956 r. Do tego hospicja i oddziały szpitalne.

 

To bardzo dużo, ale i tak najważniejsze było zawsze coś innego: szczególne spojrzenie Sue na człowieka, który ma prawo do godnego przeżywania choroby, do opieki, zrozumienia i ciepła. Na tych wartościach zbudowaliśmy Sue Ryder MED.

Opieka nad seniorami w ich domach - najlepsza

Dotychczas misję opiekuńczą realizowały przede wszystkim domy, które zakładała Sue Ryder. Przeszedł jednak czas, by dodać do tej pięknej tradycji współczesne rozwiązania. Nie ma jak w domu, prawda? To powiedzenie jest aktualne szczególnie, gdy chodzi o osoby starsze i chore, dla których zmiana miejsca zamieszkania jest często trudna lub wręcz niemożliwa. Wyobraź sobie swoją mamę, swojego tatę, dziadka lub babcie, którzy z dnia na dzień zmieniają otoczenie. W podeszłym wieku, w chorobie bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa, stabilności, stałości, co najpełniej zapewnia właśnie dom. Gdy stan zdrowia pozwala, pozostanie w swoich czterech kątach jest pod wieloma względami skuteczniejsze i bardziej przyjazne niż pobyt w placówce opiekuńczej. Właśnie w tę stronę idą światowe trendy opieki nad seniorami.

 

Żyjemy w szybko starzejącym się społeczeństwie i kwestie opieki nad osobami starszymi będą z dekady na dekadę przybierać na znaczeniu. W 2010 r. osoby w wieku 60 lat i starsze stanowiły w Polsce 20% społeczeństwa. W 2018 wskaźnik ten wzrósł do 25%, a prognozy Głównego Urzędu Statystycznego na 2050 r. wynoszą 40%. Jako Fundacja musieliśmy odpowiedzieć na tę sytuację, dlatego zorganizowaliśmy nowoczesne usługi opiekuńcze, skierowane głównie do osób starszych. Opiekę prowadzimy w domach seniorów.

 

Wiadomo, że osoby starsze żyją w dużej izolacji. Opieka domowa to także odpowiedź na wykluczenie seniorów z relacji społecznych, na ich samotność i pragnienie towarzystwa. Doświadczenia naszych opiekunów, opiekunek, pielęgniarek i pielęgniarzy jasno wskazują, że starsi czerpią z każdego kontaktu wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy przestają być mobilni.

 

Opieka domowa ma naprawdę wiele zalet. Poznaj jej szczegóły w Sue Ryder MED!

W Warszawie i okolicach

Z opieki dziennej Sue Ryder MED możesz korzystać przede wszystkim na terenie Warszawy, we wszystkich dzielnicach – od Ursynowa po Białołękę, od Ursusa po Wesołą. Co więcej, Twoi bliscy mogą liczyć na nas również w okolicach stolicy, np. w Piasecznie, Pruszkowie, Łomiankach czy Sulejówku. Dojazd nigdy nie jest dla nas problemem.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w innym miejscu, dalej od Warszawy, napisz do nas lub zadzwoń. Postaramy Ci się pomóc, doradzimy, gdzie i jak szukać pomocy. Być może nawet skontaktujemy Cię z zaprzyjaźnionymi, zaufanymi osobami. Jedno jest pewne: nie zostawimy Cię samej/samego z opiekuńczym wyzwaniem.

Nasze zasady

Bez serca, wartości, empatii nie ma opieki. Jest zajmowanie się. Dlatego doświadczenie i kwalifikacje osób Sue Ryder MED są równie ważne, jak ich podejście do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Jak nad tym czuwamy? Przede wszystkim długo i wnikliwie dobieramy lekarzy, pielęgniarki, opiekunów asystentów. Nie tylko szczegółowo oceniamy ich kompetencje podczas rekrutacji. W dużej mierze polegamy także na opiniach o poszczególnych osobach, na ich reputacji w środowisku. Nie jesteśmy agencją opiekunów i opiekunek zainteresowaną wyłącznie zyskiem – jesteśmy organizacją pożytku publicznego i tak podchodzimy do naszych zobowiązań.

 

Oczywiście są także wymogi formalne i procedury, których rygorom musimy sprostać. Dlatego usługi opiekuńcze prowadzimy w oparciu o umowy, zgody, oświadczenia oraz ubezpieczenia OC. Co istotne, posiadamy specjalne standardy na czas epidemii COVID-19. Ponadto gwarantujemy ciągłość opieki i gwarancję personelu, którego pracę stale monitorujemy. Wiemy też, jak ważne jest wspieranie naszego zespołu, dlatego organizujemy dla opiekunek i opiekunów Sue Ryder MED specjalistyczne szkolenia oraz zapewniamy im pomoc psychologiczną.

 

Ceny usług opiekuńczych Sue Ryder MED ustalane są indywidualnie. Brzmi znajomo? Cóż, zdajemy sobie sprawę, że wiele firm czy agencji w ten sposób podchodzi o kosztów, ale bardzo rzadko mówią, dlaczego tak jest. My powiemy wprost. Po pierwsze dlatego, że opieka jest najczęściej pakietowana, czyli zamawianych jest kilka opcji, które najlepiej sprostają oczekiwaniom chorych i ich bliskich. Do tego usługi realizowane są z określoną częstotliwością, co zazwyczaj wpływa na obniżenie cen jednostkowych. Po drugie, ważny jest stan bliskiej Ci osoby. W zależności od jej samodzielności, komunikatywności czy zaawansowania choroby zadania opiekuńcze są mniej lub bardziej wymagające. Po trzecie ważne jest, gdzie opieka jest realizowana. Siedziba Sue Ryder MED mieści się przy ul. Bagatela, w Śródmieściu Warszawy. Dalekie dojazdy musimy uwzględnić w kosztach, ale zapewniamy Cię, że oszacujemy to uczciwie i odpowiedzialnie. Po czwarte wreszcie, nasze doświadczenia podpowiadają, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu w tych przecież bardzo osobistych, czasami wręcz intymnych sprawach. Tabele, stawki godzinowe, kalkulatory – to wszystko wprowadza do opieki chłód. Nam zależy na czymś zupełnie innym: chcemy okazać Ci zrozumienie od samego początku, od pierwszej konsultacji. I niezależnie ile ich będzie, zawsze pozostaną dla Ciebie bezpłatne.

Zakres opieki

Sue Ryder MED obejmuje swoim zasięgiem kilkadziesiąt usług opiekuńczych. Opieka dzienna, nocna, usługi doraźne, godzinowe, a także opieka całodobowa, okresowa (np. podczas wakacji) czy długoterminowa z zamieszkaniem – opcji jest naprawdę wiele. Wiemy, że potrzebny bywają bardzo różne, dlatego Sue Ryder MED zapewnia pełen wachlarz usług opiekuńczych w domach w tym m.im. zmierzenie ciśnienia, iniekcje, zakładanie kroplówek, cewnikowanie, zmiany opatrunków czy pobranie materiału do badań laboratoryjnych.

 

Realizowana przez nas opieka adresowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych. Troską obejmujemy m.in. osoby po hospitalizacji, które potrzebują wsparcia w powrocie do zdrowia. Zapewniamy również wizyty fizjoterapeuty i rehabilitację, dyżury opiekuńcze, zabiegi pielęgniarskie w miejscu zamieszkania, domowe wizyty lekarskie, pielęgnacyjne oraz psychologiczne. Bardzo cenione są nasze konsultacje pielęgniarskie. Organizujemy także opiekę hospicyjną w domu. Co więcej za sprawą asystentów i opiekunów Sue Ryder MED wspiera chorych w obowiązkach domowych, co ma szczególne znaczenie dla osób niesamodzielnych. Chodzi np. o zrobienie zakupów, wykonanie drobnych napraw czy zorganizowanie transportu. W niektórych przypadkach tego rodzaju wizyty w domach są jedynymi chwilami, kiedy nasi podopieczni mogą z kimś porozmawiać.

 

Zależy nam, by jak najlepiej służyć naszym podopiecznym i ich rodzinom. Dlatego zawsze zaczynamy od rozmowy. Chcemy zrozumieć, skonsultować różne rozwiązania (oczywiście bezkosztowo) i w konsekwencji wybrać najlepsze formy wsparcia.

Dlaczego jeszcze Sue Ryder MED

Sue Ryder MED nie jest konceptem wymyślonym ze względu na rynkową koniunkturę, nie jest pomysłem na biznes. Usługi opiekuńcze były związane z Fundacją od zawsze, to swego rodzaju realizacja testamentu, jaki pozostawiła po sobie nasza Fundatorka. Rozwijamy dzieło Sue Ryder w nowej – domowej – formie. Tworzymy wyjątkową kombinację wartości, kompetencji i doświadczenia, by zapewnić osobom starszym, chorym oraz niepełnosprawnym najlepszą opiekę, a ich bliskich wesprzeć w trudnej codzienności.

 

Na tym opowieść o opiece domowej mogłaby się skończyć. Ale nie w przypadku Sue Ryder MED. Dlaczego? Ze względu na to, że te usługi opiekuńcze prowadzi Fundacja, organizacja pożytku publicznego. Oznacza to, że środki pozyskiwane przez nas w ramach Sue Ryder MED przekazywane są na wspieranie domów pomocy i hospicjów, aktywizację seniorów, działania edukacyjne i wiele innych celów charytatywnych.

 

Ostatnio coraz więcej słyszy się o biznesie społecznie zaangażowanym, o społecznej odpowiedzialności biznesu itd. Dotyczy to także firm oferujących usługi opiekuńcze. Bardzo to doceniamy, naprawdę. Jednak w naszym przypadku jest inaczej: my nie uruchamiamy projektów zmieniających świat, my tą zmianą jesteśmy, w Polsce od 1956 r. I może się ona dokonywać również dzięki Tobie. Przez Sue Ryder MED.

Najlepiej zapytać, najlepiej wprost

Wiele napisaliśmy o Sue Ryder MED. Ale na pewno nie wszystko. Wiem, że możesz mieć pytania, że są kwestie wymagające wyjaśnienia. Po to jestem. Nie bój się zapytać, podzielić swoimi obawami. Obiecuję, że cierpliwie i ze zrozumieniem Cię wysłucham, odpowiem na Twoje wątpliwości i zaproponuję najlepsze rozwiązanie. Nie musisz się krępować. Oprócz sprawowania nadzoru nad Sue Ryder MED jestem także pielęgniarką – od 14 lat. Pracowałam w szpitalach, hospicjach, domach pomocy. Wiele widziałam i wiem, że czasami najprostsze pytania bywają najtrudniejsze. Ale wszyscy wiemy, że są one jednocześnie najważniejsze. Jestem tu, by je od Ciebie usłyszeć.

 

Oliwia Wikieł
Dyrektor Sue Ryder MED
+48 512 371 959
oliwia.wikiel@fundacjasueryder.pl

Formularz kontaktowy

pola oznaczone * są obowiązkowe

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Sue Ryder z siedzibą w Warszawie (00-585), przy ul. Bagatela 15, KRS 0000191184. Dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych osobowych: Polityka prywatności, RODO.