Domy Sue Ryder

Domy Sue Ryder, są to placówki ufundowane w Polsce przez Sue Ryder i przekazane w darze państwu polskiemu. Nie są one własnością Fundacji, ani nie są przez nas zarządzane. Aktualnie Fundacja współpracuje z 15 Domami, z czego 14 wybudowała i kompletnie wyposażyła Sue Ryder. Najnowszy Dom Sue Ryder powstał w 2006 roku w Pierzchnicy, w województwie świętokrzyskim, w połowie ze środków samorządu.
sue ryder hospicja i domy pomocy

Sposób przyjmowania do Domów Sue Ryder jest zależny od typu domu. Do domów opieki należy zgłosić się ze skierowaniem z powiatowego lub miejskiego ośrodka pomocy, do hospicjów, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych i oddziałów szpitalnych ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Dokumenty są do pobrania na stronie http://zol.warszawa.pl/

Fundacja Sue Ryder nie ma wpływu na przyjęcie pacjentów ani możliwość skrócenia czasu oczekiwania na miejsce w Domach Sue Ryder.

baner_sue_hospicja

Hospicja:

NZOZ Dom Sue Ryder

Dane kontaktowe

NZOZ Dom Sue Ryder
85-796 Bydgoszcz, W. Roentgena 3
tel./fax 52 329 00 95
 52 329 00 94
: dsr@domsueryder.org.pl
sekretariat.administracja@domsueryder.org.pl
www.domsueryder.org.pl

Dodatkowe informacje

Obszar i zakres działalności

Obszar działania:

 • województwo kujawsko-pomorskie w zakresie opieki paliatywnej, opieki psychoneurologicznej, geriatrycznej i logopedycznej,
 • obszar całego kraju w zakresie domowego leczenia respiratorem.

Portfolio świadczeń:

 • Oddział Opieki Paliatywnej
 • Hospicjum Dzienne
 • Hospicjum Domowe (Zespół Opieki Domowej)
 • Poradnia Medycyny Paliatywnej
 • Centrum Psychoneurologii Wieku Podeszłego (w ramach Centrum działają: Oddział Dzienny Psychiatryczny Geriatryczny, poradnia Choroby Parkinsona i Schorzeń Układu Pozapiramidowego oraz Poradnia Psychogeriatryczna i Leczenia Zaburzeń Pamięci)
 • Zespół Domowego Leczenia Respiratorem
 • Poradnia Logopedyczna

Historia naszego domu:

Dom Sue Ryder powstał w 1994 roku na podstawie umowy między Wojewodą Bydgoskim a Fundacją Sue Ryder. Początkowo ośrodek działał przy Szpitalu Onkologicznym w Bydgoszczy. W kolejnych latach nastąpił jego intensywny rozwój – w czerwcu 1996 roku w nowowybudowanym budynku został otwarty Oddział Opieki Paliatywnej, a w styczniu 2000 roku doszło do oddzielenia placówki od Regionalnego Centrum Onkologii i utworzenia samodzielnej jednostki pod nazwą Regionalny Zespół Opieki Paliatywnej . Dom Sue Ryder w Bydgoszczy. Tym samym ośrodek stał się pierwszą jednostką opieki paliatywnej w Polsce o zasięgu regionalnym.

Lata 2003-2005 w historii Domu Sue Ryder stały się okresem dynamicznego rozszerzania zakresu i jakości świadczeń medycznych . powstały nowe specjalistyczne ośrodki:

 • Uruchomiony został Zespół Domowego Leczenia Respiratorem obejmujący opieką domową pacjentów z przewlekłą niewydolnością oddechową z całego kraju. W tej dziedzinie Dom Sue Ryder stał się ośrodkiem pionierskim w Polsce.
 • Stworzone zostało nowoczesne centrum zajmujące się kompleksowo chorobami wieku podeszłego – Centrum Psychoneurologii Wieku Podeszłego.
 • Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na opiekę paliatywną w regionie było utworzenie Poradni Medycyny Paliatywnej, Hospicjum Dziennego oraz Poradni Logopedycznej.
W 2005 roku Dom Sue Ryder w Bydgoszczy uzyskał certyfikat ISO 9001:2000 w zakresie medycyny paliatywnej, opieki długoterminowej, domowego leczenia respiratorem, projektów szkoleniowych i klinicznych projektów badawczych.

Działalność hospicjum wspierane jest przez Bydgoskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, organizację pożytku publicznego założoną przez przyjaciół i sympatyków Domu Sue Ryder w Bydgoszczy.

Głównymi celami stowarzyszenia są:

 • pomoc finansowa dla Domu Sue Ryder w Bydgoszczy,
 • edukacja kadr dla opieki zdrowotnej i opieki paliatywnej,
 • propagowanie idei opieki paliatywnej wśród społeczeństwa.

W 1999 roku Towarzystwo powołało Polską Szkołę Medycyny Paliatywnej, w ramach której organizowane są kursy i konferencje dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów, wolontariuszy, kapłanów i kadry zarządzającej.

Publiczny ZOZ Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze

Dane kontaktowe

Publiczny ZOZ Hospicjum im.Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze
65-046 Zielona Góra, Zyty 26
tel./fax (068) 325 43 33
698 624 877
hospicjumzg@interia.pl
 www.hospicjum.bipzielonagora.pl

Dodatkowe informacje

10 stycznia 2007 r. dokonano uroczystego otwarcia nowego skrzydła Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze. Bardzo kosztowna rozbudowa Hospicjum była niezbędna, ze względu na dostosowanie standardów do wymogów UE. Fundacja Sue Ryder wsparła to przedsięwzięcie, dofinansowując z dotacji uzyskanej od Bouverie Foundation zakup 14 łóżek rehabilitacyjnych. Są one wyposażone w elektronicznie sterowane materace.

Samodzielny Publiczny Zespół ZOZ „Sanatorium” w Górnie

Dane kontaktowe

Samodzielny Publiczny Zespół ZOZ „Sanatorium” w Górnie
36-051 Górno
17 771 53 00
biuro@gorno,eu
www.gorno.eu

Dodatkowe informacje

Od lipca 2001 r. sprawuje się tu opiekę nad chorymi terminalnie, wymagającymi kompetentnej opieki medycznej. Zakład mieści się w nowo wybudowanym budynku o nowoczesnej infrastrukturze, wyposażony w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną, przewidziany docelowo dla 35 chorych.

Profesjonalna opieka medyczna sprawowana przez kadrę składającą się z 2 lekarzy specjalistów: onkologa i anestezjologa z specjalizacją 2. stopnia. Ich praca wspomagana jest przez zespół składający się z psychologa, pracownika socjalnego, fizjoterapeuty, refleksoterapeuty, pielęgniarek, kapelana i salowych. Zakład dysponuje 2 jednoosobowymi i 28 dwuosobowymi salami chorych. Pokoje mają zachowaną estetykę wnętrz, są przestrzenne, jasne i zapewniają choremu poczucie intymności.

Ułatwieniem pracy personelu w wykonywaniu zabiegów higienicznych przy pacjencie jest wanna z hydromasażem i podnośnikiem. Wyposażenie zakładu wzbogacone zostało przez specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny wspomagający sprawowanie opieki nad ludźmi przewlekle chorymi.

W budynku Sue Ryder znajduje się kaplica, w której chorzy jak i ich rodziny mogą wyrażać swoje potrzeby duchowe w ciszy i skupieniu.

Do Zakładu chorzy przyjmowani są:

 • za skierowaniem lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty
 • bez skierowania, kiedy wystąpi taka potrzeba, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem dyżurnym w Izbie Przyjęć.
szpitale

Szpitale i oddziały szpitalne:

Szpital Morski im. PCK w Gdyni – Ośrodek Onkologii i Radioterapii – Przychodnia Onkologiczna

Dane kontaktowe

Szpital Morski im. PCK w Gdyni – Ośrodek Onkologii i Radioterapii – Przychodnia Onkologiczna
81-519 Gdynia, Powstania Styczniowego 1
58 69 98 164
58 69 98 119
fax 58 69 98 332
sekretariat@szpital-morski.pl
www.szpital-morski.pl

Szpital Rehabilitacji Neurologicznej
– placówka Sue Ryder w Konstancinie-Jeziornej

Dane kontaktowe

Instytut Reumatologiczny Oddział Reumatologiczno-Rehabilitacyjny w Konstancinie – Jeziornej
05-510 Konstancin-Jeziorna, Piasta 10
22 754 06 50
22 754 05 68
tel./fax 22 754 06 60

domy pomocy społecznej sue ryder

Domy Pomocy Społecznej:

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Dane kontaktowe

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie
87-707 Zakrzewo
54 272 00 15
 dompomocysek@interia.pl

Dodatkowe informacje

28 575 zł – taką kwotę przekazała Fundacja Sue Ryder na zakup osobistych rzeczy dla pogorzelców z Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

„Cała kwota zostanie przekazana na zakup utraconych rzeczy osobistych i rzeczy pierwszej potrzeby. Chcemy, żeby mieszkańcy domu w Zakrzewie jak najszybciej odbudowali swoje życie na godnym poziomie, dlatego wszystkie rzeczy będą nowe ~Jadwiga Szaszkiewicz dyrektor Fundacji Sue Ryder

Spalone skrzydło domu zostanie odbudowane.  Potrzeba nam około miliona złotych i już rozpoczęliśmy zbiórkę. Spotykam się z dużą ofiarnością różnych instytucji i firm, które ruszyły z pomocą. W ciągu kilku dni udało się zebrać około 50 tys. zł organizując między innymi kwesty i koncerty w Ciechocinku. ~dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie Andrzej Kownacki

Jeśli uda się pozyskać odpowiednie fundusze Fundacja Sue Ryder będzie wspierać odbudowę zniszczonej części domu w wyniku pożaru.

Do tragedii doszło 20 lipca 2006 r. W wyniku pożaru spaliło się jedno ze skrzydeł Domu Pomocy społecznej w Zakrzewie. Zginęły 2 osoby, a 4 trafiły do szpitala. Dzięki bohaterskiej postawie jednego z pracowników, który wyniósł z płonącego budynku 11 osób udało się zmniejszyć rozmiary tragedii.

Dom Pomocy Społecznej w Psarach

Dane kontaktowe

Dom Pomocy Społecznej w Psarach
63-405 Psary Sieroszewice, Kaliska 3
62 739 60 84
fax 62 739 63 15
 dpspsary@op.pl

Dodatkowe informacje

Typ placówki:

Placówka koedukacyjna przeznaczona dla osób przewlekle psychicznie i przewlekle somatycznie chorych

Usytuowanie:

Dom położony jest w spokojnej okolicy w dorzeczu rzeki Ołobok, w odległosci kilkunastu kilometrów od najbliższych miast Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego w oddaleniu od ruchliwych dróg komunikacyjnych.
Mieści się w dwóch budynkach – zabytkowym trzykondygnacyjnym pałacu oraz parterowym pawilonie wybudowanym przez angielską fundację Sue Ryder w 1974 roku, ustuowanym na terenie ośmiohektarowego parku z bogatym i zabytkowym drzewostanem. W bezpośrednim sąsiedztwie Domu znajduje się część rekreacyjna parku z dużą ilością zieleni, altankami i ławeczkami. Dom jest otwarty na środowisko i współpracę z instytucjami społecznymi i kulturalnymi z terenu Powiatu i Gminy.
Mieszkańcy uczestniczą w licznych imprezach dla osób niepełnosprawnych, przeglądach artystycznych, konkursach plastycznych i spartakiadach.

Dojazd:

Autobus z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kalisza

Ilość miejsc:

166 (w pawilonie 68 osób)

Zakwaterowanie:

Przewaga pokoi 2 i 4 osobowych, wszystkie wyposażone w sygnalizację przyzywowo-alarmową

Dostępność pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych: Budynki Domu jak i otoczenie są pozbawione barier architektonicznych

Oferta usług dla mieszkańców:

   • terapia zajęciowa – obejmująca zajęcia plastyczne, muzyczne, techniczne, dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości mieszkańców, rozwijająca ich zainteresowania
   • specjalistyczne usługi rehabilitacyjne
   • zajęcia rekreacyjne, wyjazdy i spotkania
   • opieka duszpasterska
   • mini – kawiarnia, świetlica, biblioteka
   • zajęcia informacyjne
   • psychoterapia

Dom Pomocy Społecznej w Psarskie Śrem

Dane kontaktowe

Dom Pomocy Społecznej w Psarskie Śrem
63-100 Psarskie Śrem, Owocowa 8
tel./fax 61 283 44 81 wew.18
biuro@dpspsarskie.srem.info
hirek@bartkowiak.srem.info

Dodatkowe informacje

Dom Pomocy Społecznej w Psarskim jest samodzielną jednostką organizacyjną Powiatu Śremskiego. Przeznaczony jest dla osób dorosłych obojga płci, przewlekle somatycznie chorych, które wymagają całodobowej opieki. Konieczność umieszczenia w placówce zgłasza się w ośrodku pomocy społecznej w miejscu zamieszkania osoby potrzebującej. Przyjęcie do Domu następuje na podstawie decyzji administracyjnej wydanej w imieniu Starosty przez Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie.

DPS w Psarskim posiada 120 miejsc w pokojach 1,2,3 osobowych. Jest placówką o charakterze rehabilitacyjno – opiekuńczym. Zapewnia wsparcie osobom chorym i niepełnosprawnym, niesie także pomoc ludziom potrzebującym w środowisku. Jest przystosowany do samodzielnego poruszania się po nim wózkiem inwalidzkim. Placówka zaspakaja niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające oraz umożliwia korzystanie ze świadczeń z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Celem funkcjonowania Domu jest zapewnienie jego mieszkańcom bezpiecznego i godnego życia oraz stworzenie dogodnych warunków do rozwoju ich osobowości, podnoszenia sprawności, a w miarę możliwości do rozwijania samodzielności. Na terenie placówki znajduje się kaplica.

Działalność Domu opiera się na zespole terapeutyczno – opiekuńczym. Całodobowa opieka pielęgniarska dostosowana jest do stanu zdrowia mieszkańców (opieka długoterminowa, przewlekle chorych, paliatywna i inne). Dom zapewnia szeroko pojętą terapię indywidualną i grupową dla pensjonariuszy. Korzystają oni z różnych form terapii zajęciowej oraz rehabilitacji leczniczej. Niedawno przeprowadzona rozbudowa Domu o nową salę rehabilitacyjną poszerzyła zakres i jakość świadczonych usług kinezyterapeutycznych i fizykoterapeutycznych. Park wokół placówki przystosowany jest do prowadzenia zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu. W celu aktywizacji mieszkańców organizowane są liczne imprezy kulturalno – oświatowe. Prężnie działa chór „Senior” oraz zespół teatralny. Dom zapewnia warunki do rozwoju samorządności mieszkańców i pogłębiania kontaktów z rodzinami. Placówka znana jest z realizacji wielu ciekawych inicjatyw na rzecz młodszych i starszych mieszkańców Śremu i Powiatu Śremskiego. Koło Poznania.

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Sue Ryder i Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu do użytku została oddana nowa sala rehabilitacyjna. Korzystać z niej będzie mogło jednocześnie do 50 osób.

Sala rehabilitacyjna została otwarta we wtorek, 24 stycznia. – Rozbudowa Domu Pomocy o tę salę poszerzyła zakres i jakość świadczonych usług fizykoterapeutycznych i kinezyterapeutycznych – mówi dr Hieronim Bartkowiak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarskim. Mieszkańcy Domu mogą liczyć na łatwiejszy dostęp do szeroko pojętej terapii indywidualnej i grupowej, terapii zajęciowej i rehabilitacji leczniczej. Dr Hieronim Bartkowiak zaznacza, że z sali rehabilitacyjnej mogą korzystać nie tylko podopieczni domu, ale także okoliczni mieszkańcy.

Rozbudowa sali kosztowała 460 tysięcy złotych i była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji Sue Ryder, która pieniądze na ten cel pozyskała od Fundacji „Przezorność”. Dom w Psarskim jako jeden z nielicznych w Polsce jest w pełni dostosowany do wymogów Unii Europejskiej – dysponuje odpowiednimi warunkami sanitarnymi i odpowiednią powierzchnią w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Dom Pomocy Społecznej w Psarskim mieści się w malowniczo położonym pałacu neogotyckim. Ostatnim właścicielem budynku był August Zaleski, po wojnie Prezydent Rzeczpospolitej na emigracji. Dom Pomocy Społecznej funkcjonuje tam od 1971 roku. Integralną częścią Domu jest pawilon wybudowany dzięki pomocy Fundacji Sue Ryder. Obecnie Dom jest jednostką organizacyjną powiatu śremskiego. Przeznaczony jest dla osób dorosłych, przewlekle chorych, które wymagają całodobowej opieki.

– Celem funkcjonowania domu jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego, godnego życia oraz stworzenie dogodnych warunków do rozwoju ich osobowości, podnoszenia sprawności, a w miarę potrzeby do rozwijania samodzielności – mówi dr Maria Stolzman – prezes Fundacji Sue Ryder, która wspomaga Dom. – śmiało mogę powiedzieć, że to najlepszy, wzorcowy ze wszystkich placówek i instytucji nad którymi Fundacja Sue Ryder roztacza swoją opiekę.

Zaś w czwartek 27 kwietnia, odbyła się uroczystość nadania imienia świętego Ojca Pio i poświęcenie nowej sali rehabilitacyjnej

DPS Psarskie, jako pierwszy ze starszych domów pomocy społecznej Sue Ryder, uzyskał 26 stycznia 2007 r. wymagany europejski standard i tym samym stałą rejestrację. Gratulujemy!!! Wcześniej stałą rejestrację otrzymały Domy Sue Ryder w Kałkowie-Godowie i Pierzchnicy, które są domami nowymi i były już budowane zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

Dom Pomocy Społecznej w Popkowicach

Dane kontaktowe

Dom Pomocy Społecznej w Popkowicach
23-250 Popkowice 1
81 82 13 497
81 82 13 113
fax 81 82 13 134
dpspopkowice@wp.pl
www.dpspopkowice.pl

Dodatkowe informacje

Dom Pomocy Społecznej w Popkowicach przeznaczony jest dla osób starszych oraz przewlekle somatycznie chorych. Jest jednostką organizacyjną wchodzącą w skład Powiatu Kraśnickiego. Dom posiada 205 miejsc. Mieszkańcy domu zamieszkują w dwu budynkach: części pałacowej z dobudowanym skrzydłem (budynek główny) oraz w Domu Sue Ryder (tzw. pawilonie angielskim). W Domu Sue Ryder w Popkowicach mieszka w obecnej chwili 45 osób.

Lady Ryder rozpoczęła budowę Domu w Popkowicach w 1970 roku. Prace budowlane posuwały się bardzo szybko. Pierwsi mieszkańcy zamieszkali w pawilonie angielskim w 1971 r. Fundacja Sue Ryder kompleksowo wyposażyła nowo powstały Dom.

Lady Ryder lubiła tutaj przyjeżdżać, bardzo go kochała, jak sama mówiła:

Tutaj odpoczywam, czuję się jak w domu, pragnęłabym pozostać, ale jak!
Jest tak wiele problemów i pracy gdzie indziej

DPS w Popkowicach zapewnia całodobową opiekę. Dokładamy wszelkich starań by nasz Dom zaspokajał nie tylko potrzeby bytowe i zdrowotne mieszkańców, ale również umożliwiał rozwój ich osobowości. Dlatego jednym z podstawowych zadań Domu jest organizowanie pracy terapeutycznej. Od 1993 r. prowadzona jest w domu terapia zajęciowa. Ma ona na celu przywrócenie choremu sprawności fizycznej i psychicznej. Prowadzona jest zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i grupowych. Najczęściej stosowane rodzaje terapii to: Arteterapia, Ergoterapia, Kinezyterapia, Biblioterapia, Muzykoterapia, Gry i Zabawy oraz Zajęcia Rekreacyjne.

Każdy mieszkaniec ma opracowany Indywidualny Plan Opieki. Jego celem jest zdiagnozowanie potrzeb i problemów danej osoby by w efekcie zastosować właściwą formę terapii. W tym celu powołany jest Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy. Zespół obejmuje 90 pracowników, którzy bezpośrednio zajmują się opieką nad mieszkańcami. W Domu pracują również siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Serafitek.

Dzięki hojności darczyńców i zaradności dyrektor domu, pani Iwony Włodarczyk, 19 maja 2006 r. oddano do użytku wyremontowane pomieszczenie, w którym urządzono salę rehabilitacyjną. Jako wyposażenie sali Fundacja Sue Ryder ufundowała przyrząd rehabilitacyjny o nazwie UGUL.

5 lutego 2007 r. mijała miejsce uroczystość otwarcia nowej kaplicy oraz pomieszczeń mieszkalnych dla sióstr ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Siostry Serafitki), ofiarnie pracujących w Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach już od 50 lat. W pięknie przebudowanym i zmodernizowanym budynku, który pełnił swego czasu rolę zarówno kurnika, jak i pomieszczeń warsztatowo-magazynowych, oprócz kaplicy i części mieszkalnej dla sióstr, znajdują się również pokoje gościnne. Poświęcenia tego kompleksu dokonał metropolita lubelski, ksiądz arcybiskup Józef Życiński. Fundacja Sue Ryder wsparła finansowo inwestycję, ofiarowując uzyskaną od Bouverie Foundation kwotę 100 000 zł, na koszty adaptacji pomieszczeń, co stanowi łącznie prawie 1/5 całości kosztów.

Dom Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie-Godowie

Dane kontaktowe

Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie-Godowie
27-225 Kałków-Godów 88
41 334 38 62
41 334 38 63
fax 41 334 38 62 wewn. 30
dps.kalkow@poczta.fm
www.dpskalkow.domypomocy.pl

Dom Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii

Dane kontaktowe

05-530 Góra Kalwaria, Szpitalna 1
22 727 23 74
22 727 35 04
fax 22 727 34 40
dps@poczta.onet.pl
gorakalwaria@domypomocy.pl
www.domyopieki.pl/index.php?mn=prez&sel1=2037064&sel2=k

Dodatkowe informacje

Dom Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego w Górze Kalwarii przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie i przewlekle psychicznie chorych. Posiada 745 miejsc. Położony jest w centrum miasta przy trasie Warszawa – Warka.

Jest to zespół zabytkowych budynków usytuowanych na niemalże 10 hektarach otoczonych parkanem, objętych stałą opieką konserwatora zabytków. Składa się z budynków poklasztornych zakonu pijarów pobudowanych w 1675 roku oraz budynków koszarowych po Piątej Baterii Gwardii Carskiej nazywanymi „koszarami artyleryjskimi” pobudowanymi około 1819 roku. W 1839 roku Namiestnik Królestwa Polskiego – Paszkiewicz przekazał „koszary artyleryjskie” Radzie Głównej Opiekuńczej Instytutów Dobroczynnych na urządzenie w nich domu schronienia. Dom Schronienia, któremu nadano nazwę „Dom Przytułku Starców i Kalek” został oficjalnie otwarty 1 stycznia 1840 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie w swej posłudze pod nazwą obecną Domu Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego.

W roku 1966 Sue Ryder ufundowała trzy pawilony mieszkalne, które po dziś dzień stoją na terenie naszego Domu i w obecnej chwili trwają prace modernizacyjne finansowane również ze środków otrzymanych z Fundacji Sue Ryder.

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie

Dane kontaktowe

Dom Pomocy Społecznej w Radzyminie
05-250 Radzymin, Konstytucji 3 Maja 7
22 786 58 81 wewn. 15
fax 22 786 50 36
 sekretariat@dpsradzymin.pl
 dps@post.pl
www.dpsradzymin.pl

Fundacja Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy

Dane kontaktowe

26-015 Pierzchnica Pierzchnica (Województwo Świętokrzyske), Szkolna 36
41 353 85 01
41 353 85 05
661 961 383
domseniora@wp.pl
http://domseniora-pierzchnica.pl

Dodatkowe informacje

Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, oddany do użytku w maju 2006 r., jest pierwszym obiektem wybudowanym po śmierci Sue Ryder. Dom powstał z inicjatywy Samorządu Gminy Pierzchnica oraz dzięki pomocy finansowej Bouverie Foundation, Fundacji Przezorność i Fundacji Sue Ryder w Warszawie.

Parterowy budynek Domu Seniora im. Sue Ryder o powierzchni 1500 m. jest przygotowany na przyjęcie 54 mieszkańców w pokojach jedno- i dwuosobowych. Każdy pokój jest wyposażony w oddzielną łazienkę. Dom Seniora zapewnia mieszkańcom rehabilitację, terapię zajęciową oraz opiekę kulturalno-oświatową. Wykończony ciekawie i estetycznie, jest otoczony pięknym parkiem ze starymi drzewami.

Dom Seniora posiada wykwalifikowaną kadrę, która zdobyła doświadczenie w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy Sue Ryder w Polsce i w Anglii.

zaklady opiekuńcze sue ryder

Zakłady Opiekuńczo Lecznicze

Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Sue Ryder w Warszawie

Dane kontaktowe

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Sue Ryder, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
ul. Mehoffera 72/74, 03-131 Warszawa
22 811 06 88
zol.warszawa.pl

Dodatkowe informacje

Jest to największy ZOL w Polsce. Dostarcza świadczenia zdrowotne, rehabilitacyjne i opiekuńcze dla łącznie 350 pacjentów wymagających długoterminowej opieki po zakończeniu hospitalizacji. Dawniej ośrodek nosił nazwę Henryków. Mieścił się w nim dom pomocy społecznej. Na jego terenie znajdują się dwa pawilony angielskie ufundowane przez Sue Ryder.

 • logo sue ryder

  Fundacja Sue Ryder

  NIP : 123 00 31 246
  KRS: 0000191184

  Konto
  BANK HANDLOWY SA, ul.Senatorska 16, 00-923 Warszawa
  Swift kod: CITIPLPX
  Nr konta PLN: 68 1030 0019 0109 8530 0016 8843
  Nr konta GBP: 36 1030 0019 0108 2660 1400 3488
  Nr konta EUR: 29 1030 0019 0109 7806 0105 9673

 • email: biuro@fundacjasueryder.pl
  telefon: +48 22 646 58 55
  faks: +48 22 646 58 55

  Bagatela 15
  00-585 Warszawa

CLOSE
CLOSE

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij