grafika

DBMS dla Fundacji Sue Ryder

Obecnie trwa okres rozliczania PIT-ów, co wiąże się także z możliwością przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną  na rzecz organizacji pożytku publicznego do 1% należnego podatku. Oznacza to, że przekazane pieniądze nie trafią do budżetu Państwa, a na konto wybranej organizacji.

Podatnik nie traci, ani złotówki – po prostu przekazuje pieniądze, które w innym wypadku trafiłyby do Skarbu Państwa. Jest to więc szansa, aby wspomóc Fundacje, które stale potrzebują środków na realizowane cele.Spółka DBMS (www.edbms.pl) rozpoczęła współpracę z Fundacją Sue Ryder, przy realizacji kampanii e-mailową, zachęcającej do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji.
.

grafika

DBMS Sp. z o.o. zajęła się przygotowaniem kreacji oraz wysyłką mailingową, do posiadanej bazy.

wonderful-time-72-dpi

aukcja charytatywna dla Fundacji Sue Ryder na Gali Biznesu 10 XII 2016

Szanowni Państwo,

Polish National Sales Awords organizuje tzw. cichą aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Sue Ryder, która odbędzie się 10 grudnia br. podczas  VIII edycji Gali PNSA w hotelu Intercontinental  w Warszawie. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa telefonicznego w aukcji wszystkie osoby, które nie będą mogły pojawić się na wydarzeniu.  Aby wesprzeć Fundację, należy skontaktować się do 9 grudnia z Barbarą Gacia barbara.gacia@epcreatives.pl,  tel. 662 231 824. Środki finansowe uzyskane z aukcji zostaną przekazane na rzecz Fundacji Sue Ryder, która wspiera kilkanaście domów opieki Sue Ryder oraz prowadzi Muzeum Sue Ryder upamiętniające osobę patronki i propagujące ideę dobroczynności. Serdecznie zapraszany do licytacji następujących obrazów:

 1. Haliny Kwiecińskiej-Bonikowskiej

 

Obraz pt. „ Bracia: wspólna droga”.  Rok powstania 2014. Wymiary 65×81 cm, olej.

Halina Kwiecińska-Bonikowska  ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 1966 roku, uzyskując dyplom z kierunku „Druk” w pracowni prof. Teresy Tyszkiewicz i prof. Zdzisława Głowackiego. Po studiach pracowała jako scenograf w polskim przemyśle filmowym (m. in. przy filmie „Faraon”) i jako grafik reklamowy. Od trzydziestu lat uprawia wyłącznie malarstwo. W twórczości artystki można wyróżnić trzy etapy: Zoomizm, Abstrakcja, Cykle tematyczne. Prace malarki były prezentowane  na wernisażach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obrazy zdobią wnętrza wielu ambasad, firm, banków, kancelarii prawniczych, biur handlowych, przedstawicielstw, instytucji finansowych. Znajdują się także w kolekcjach prywatnych m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Francji, Szwajcarii, USA, Kanadzie, Japonii, Austrii, Grecji, Kolumbii. www.halina.bossboss.pl

 1. Anny Sobol

Obraz pt. „Muzyka Sfer”. Wymiary 100×80

Praca powstała ok.2000 roku, w cyklu Impresje Muzyczne. Jest to największa z prac autorki wykonana w unikalnej technice enkaustyki, czyli gorącego wosku. Obraz powstaje dosłownie ‚”na gorąco” i jest absolutnie niemożliwy do skopiowania, ze względu na efekty powstałe podczas kierowania płynną masą roztopionych barwnych wosków i nieoczekiwanych odkształceń papieru pod wpływem gorąca. Technika ta daje obrazy kruche, wymagające sztywnego podłoża, ale najbardziej odporne na warunki atmosferyczne i światło.

Anna Sobol  absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 1983 – dyplom w pracowni Jana Tarasina (w 2013 Jubileusz 30-lecia twórczości). W latach 1981- 82 studiowała w Academie des Beaux Arts w Liege (Belgia). W 1997 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, litografię, fotografię artystyczną i tradycyjne tematy: portrety, pejzaże, akty, kompozycje metaforyczne. Eksperymentuje z unikalną techniką enkaustyki (m.in. cykl „Impresje Muzyczne”). Zbudowała instrument „sobolara” – rodzaj grającego obrazu. Pisze wiersze. Od 2002r. jest członkiem Fotoklubu RP. W 2000r. stworzyła spektakl multimedialny „Jeźdźcy Apokalipsy” z muzyką M.Hertla (kwartet z harfą i wokalizą) skomponowaną do jej obrazów, w 2011r rozbudowany o partię pantomimy(E.Pastecka) i wystawiony z muzyką improwizowaną Tadeusza Sudnika i Iwony Jędruch.  Jest organizatorem licznych wystaw (w tym m. in cykl „Sacrum Novum” w Polsce i w Belgii), oraz wystawy z serii „Alegorie”). Od 1994 roku prowadzi galerię w Domu Kultury KADR na warszawskim Służewcu, gdzie udziela też lekcji malarstwa i rysunku, a od 2012 r współtworzy Studio Miniatur Animowanych SMAK, realizując z dziećmi animacje poklatkowe, oraz tworząc animowaną scenografię organizowanych przez siebie imprez artystycznych. Od 2002 roku prowadzi Salonik Artystyczny „Nowa Deotyma”, w 2012r reaktywowany z dużym rozmachem w Domu Kultury KADR, tu też od 2014 roku prowadzi dyskusyjny klub Art_Cafe, na potrzeby którego przygotowuje wykłady i projekcje z dziedziny historii sztuki. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, U.S.A, Korei Płd, Australii i Arabii Saudyjskiej. W kościele ewangelickim w Wallsbull (płn Niemcy) znajduje się jej Św. Krzysztof z cyklu „Apokalipsa”.

https://www.facebook.com/anna.sobol.144/photos_albums

 1. Alina Skiba

 

Obrazu  pt.”Wonderful Time Together”. Wymiary 140×110

Obraz namalowany w intencji udanego związku, połączenia dusz, wzajemnego spełnienia bycia razem. Malowany według synestezyjnego odbioru, w którym każdy kolor ma swój dźwięk, smak, kształt . A zdanie- tytuł tworzy wielobarwną falę informacji działających na odczucia i świadomość.

Alina Skiba  synestetyczka, malarka, reżyser, wykładowca. Prowadzi warsztaty rozwoju kreatywności i synestezji dla wszystkich. Wielokrotnie  nagradzana za filmy autorskie. W malarstwie  stworzyła własną technikę w akwareli.  Obrazy Aliny Skiba znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i na świecie. Od lat przekazuje obrazy na aukcje charytatywne, wspomagając Fundację ” A kogo „, Nie jesteś sam „, Wielkie serce „, ” Mimo wszystko ” i inne. Obrazy malowane z intencjami,  na zamówienie.

Więcej obrazów można znaleźć w sklepie LILIO. To wyjątkowe produkty tworzone przez wyjątkowych ludzi. W sprzedaży wyłącznie ręcznie robione wyroby produkowane w Polsce.

Współpracują z rzemieślnikami i artystami, którzy kochają to co robią. Dzięki temu powstają produkty z duszą, które wnoszą do domów, mieszkań i biur harmonię i dużą dawkę pozytywnej energii.

www.alinaskiba.pl  , sklep www.lilio.pl

 

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do licytacji !

wonderful-time-72-dpi

 

anna-sobol
halina-kwiecinska-bonikowska
obraz1

Msza za Sue Ryder

Szanowni Państwo
W środę 2 listopada przypada 16 rocznica śmierci Sue Ryder.
W tym dniu serdecznie zapraszamy na Mszę św. w Jej intencji, która zostanie odprawiona w kościele sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu 34 o godz. 17:00.

dsc_5346

otwarcie Muzeum Sue Ryder

dsc_5346

19 października 2016 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy stałej Muzeum Sue Ryder w Rogatce Mokotowskiej przy placu Unii Lubelskiej 2.
Wyłączny Honorowy Patronat nad otwarciem objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser- Duda.

Muzeum Sue Ryder jest otwarte dla zwiedzających w poniedziałki, wtorki, środy w godzinach 10.00 – 18.00 począwszy od 24 października. Wstęp wolny.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

P1030865

zjazd dyrektorów Sue Ryder w Pierzchnicy

w dniach 22-24 maja odbył się zjazd dyrektorów Domów Sue Ryder oraz  10- lecie Domu Seniora w Pierzchnicy.

Fundację reprezentowała Halina Rowicka- Kalczyńska, Beata Polaczyńska i Lubomira Paśko.

Dyrektorzy Domów obecni na spotkaniu: Lidia Dudkiewicz- gospodarz spotkania, Emilia Nicał, Milena Przybylska, Krystyna Kotkowska, Hieronim Bartkowiak i oczywiście Prezes Fundacji Domu Seniora w Pierzchnicy- Marek Zatorski.

P1030865

wspólnota modlitwy im. Sue Ryder w Wielkiej Brytanii

Wspólnota Modlitwy im. Sue Ryder.
Cała praca Sue Ryder była założona na podstawie żywej wiary i Żywego Boga.W ostatnim rozdziale Jej autobiografii, Sue Ryder cytuje słowa Ojca Świętego Jana Pawła II :
„Jesteśmy ludżmi Wielkanocy” i dalej pisze: „ to radosne nastawienie jest tematem tego ostatniego rozdziału”
Wspólnota Modlitwy im.Sue Ryder stara się by takie podejście i Wiara były istotą jej istnienia.
Wspólnota obejmuje wszystkich  Chrześćjan ,którzy starają się utrzymać i nieść dalej zasady Sue Ryder- Jej Wiara, Jej optymizm, jej oddanie się pracy woluntarystycznej,Jej troska o chorych, bezdomnych i odrzuconych przez społeczeństwo. Modlitwa jest dla nas najważniejsza.
Pod koniec  życia, Sue Ryder otrzymała od zakonu anglikańskiego budynek St.Katharine’s Parmoor. Zakon ten opiekował się starszymi kobietami które niegdyś były powiązane z rekolekcjami.To był nadzwyczaj hojny dar ze strony Matki Christine, ostatniej żyjącej zakonnicy klasztoru St. Katharine z Aleksandrii.
Aby moc przyjąć ten dar, została wówczas założona Fundacja – THE SUE RYDER PRAYER FELLOWSHIP
Wspólnota jest teraz odpowiedzialna i prowadzi bardzo rozwijający się Dom Rekolekcyjny. Oprócz Domu jest piękny wiktoriański ogród „za murami”.Ogród ten jest obiektem ,który niesie pomoc i rehabilituje, młodych ludzi skrzywdzonych przez życie i daje im możność szkolenia się w ogrodnictwie.i pomaga im wrócić do pracy i do otoczenia.Cala ta inicjatywa jest organizowana i prowadzona przez wolontariuszy.
Wspólnota spotyka się w St.Katherine’s dwa razy do roku, na wiosnęi w jesieni,na trzy dni.To jest czas na rozwaąanie, modlitwę i adoracje. Drugi dzień ,jest zawsze „Cichy Dzień”
Przedstawiane są tez wtedy finanse i działalność Domu.Nasze spotkania są podobne do zjazdów rodzinnych. Dużo śmiechu, opowiadania i radości. Utrzymujemy kontakt z działalnością Sue Ryder w kilku krajach ,miedzy innymi z: Polską, Francją, Czechami,Włochami, Indiami, Australią i Nową Zelandią.
Ufamy,ze wywiązujemy się z tego o czym pisała Sue Ryder w Swojej książce.
Członkostwo Wspólnoty jest dostępne dla wszystkich. Kosztuje £10.00 rocznie. Czek prosimy wystawić na Sue Ryder Prayer Fellowship.
Membership Secretary
SRPF
St.Katherine’s,Parmoor
Frieth
Henley- on- Thames
RG9 6NN

 • logo sue ryder

  Fundacja Sue Ryder

  NIP : 123 00 31 246
  KRS: 0000191184

  Konto
  BANK HANDLOWY SA, ul.Senatorska 16, 00-923 Warszawa
  Swift kod: CITIPLPX
  Nr konta PLN: 68 1030 0019 0109 8530 0016 8843
  Nr konta GBP: 36 1030 0019 0108 2660 1400 3488
  Nr konta EUR: 29 1030 0019 0109 7806 0105 9673

 • email: biuro@fundacjasueryder.pl
  telefon: +48 22 646 58 55
  faks: +48 22 646 58 55

  Bagatela 15
  00-585 Warszawa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij