"Opowiedz mi swoją historię"

Tak Sue Ryder zaczynała spotkania z nowo poznanym człowiekiem. Mamy nadzieję, że i my będziemy mogli w tych słowach zwrócić się do Ciebie. Zanim jednak to nastąpi, przedstawimy Ci Fundację, opowiemy o Sue Ryder, pokażemy, jak działamy. Witaj na stronie Fundacji Sue Ryder!

Filantrop, wielka przyjaciółka Polski

Była niezwykłą brytyjską działaczką charytatywną, która swoje akcje prowadziła na całym świecie. Założyła międzynarodową fundację w hołdzie ofiarom II wojny światowej. Nie licząc aktywności podczas wojny, Sue Ryder pomogła co najmniej 500 tys. osób, ponad 50 narodowości.

Jest to czym opowiadać

Był 1956 r., kiedy Sue Ryder pojawiła się w Polsce ze swoją misją. Budowała domy pomocy, wspierała weteranów, ocalałych z obozów zagłady i wielu innych, którzy potrzebowali pomocy. Tak powstawało dzieło, które w 1991 r. zostało oficjalnie nazwane Fundacją Sue Ryder.

1956

początek działalności Fundacji Sue Ryder w Polsce

30

domów pomocy założonych przez Sue Ryder w Polsce

5

sklepów charytatywnych prowadzonych w Warszawie

100

% zysków ze sklepów, idących na cele statutowe

Najnowsze projekty Fundacji

Fundacja Sue Ryder - Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Trzynastka"

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Trzynastka”

Tworzymy nowoczesną przestrzeń aktywności dla seniorów przy ul. Bagatela 13 (stąd nazwa) w Warszawie. Lokal jest już wynajęty od miasta…
Fundacja Sue Ryder - Program edukacyjno-wolontaryjny „Joshua” dla szkół

Program edukacyjno-wolontaryjny „Joshua” dla szkół

Sue Ryder umiała zjednywać sobie ludzi, zawsze otaczało ją grono oddanych współpracowników. Ten duch pozostał…
Fundacja Sue Ryder - Usługi opiekuńcze Sue Ryder MED

Usługi opiekuńcze Sue Ryder MED realizowane przez Fundację

Opieka nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jest od początku działalności Fundacji jednym z jej…

Cenię, więc wspieram

Podoba Ci się to, co robimy? Dołącz do grona darczyńców Fundacji Sue Ryder! Pomożesz seniorom, osobom chorym, niepełnosprawnym i wykluczonym. A nam, w Fundacji, dodasz skrzydeł. Z Tobą będzie lepiej. Pod każdym względem.

Więcej ludzi, więcej dobra

Idea Sue Ryder jest Ci bliska? Chcesz się zaangażować? Widzisz siebie w roli wolontariusza/ki? Nie ma co na czekać, dobro samo się nie uczyni. Napisz do nas lub zadzwoń i zostań wolontariuszem/ką Fundacji Sue Ryder!

Partnerzy

Fundacja podejmuje wiele działań w szerokich partnerstwach. Współpracujemy z jednostkami na szczeblu ministerialnym i samorządowym, z biznesem oraz innymi organizacjami pozarządowymi. Cieszymy się zaufaniem wielu podmiotów, które wspierają nas często przez wiele lat.